Harry a Meghan jako Diana? Automobilová honička v ulicích New Yorku

foto: Wikimedia commons

Jako by se opakoval stejný scénář. Harry a Meghan se v New Yorku při návratu ze slavnostního předávání cen Women of Vision ocitli uprostřed automobilové honičky, která jen zázrakem neskončila vážnou nehodou. Podobnost s nehodou princezny Diany, Harryho matky, není čistě náhodná. I zde byli podle mluvčího páru na vině agresivní paparazzi, kteří ostře sledovanou dvojici nevybíravým způsobem pronásledovali.

„Nikdy jsem nic takového neviděl a nezažil. To, s čím jsme se potýkali, bylo velmi chaotické. Bylo tam asi tucet vozidel: auta, skútry a jízdní kola,“ řekl člen bezpečnostního týmu, který chrání prince Harryho a Meghan, Chris Sanchez v exkluzivním rozhovoru pro CNN. Za úterní noční honičkou v ulicích New Yorku stáli bulvární fotografové, stejně jako v případě Harryho matky, princezny Diany. Jak známo, pařížská honička měla zcela fatální následky, ta newyorská se nakonec naštěstí obešla bez zranění.

Harry a Meghan s paparazzi v zádech

Jak uvedl web BBC fotografové pár i matku Meghan Dorii Ragland pronásledovali prý více jak dvě hodiny. Během honičky si Susexové dokonce vyměnili auta, zatímco ze slavnostního předávání cen odjížděli v černé limuzíně, později byli spatřeni ve žlutém taxíku. Jízda paparazzi byla údajně velmi bezohledná. Projížděli často na červenou a měli ohrožovat i kolemjdoucí na chodnících, na které prý i najížděli. Honičku nepřímo potvrdilo i newyorské policejní oddělení (NYPD) když uvedlo, že v úterý večer pomáhalo soukromému bezpečnostnímu týmu Sussexů s větším množstvím fotografů, kteří „ztěžovali jejich přepravu“. Zároveň ale policie uvedla, že nedošlo k žádné kolizi, zranění či zatčení.

Bylo to bezohledné

Incident se odehrál po slavnostním aktu v newyorském divadle Ziegfeld, kde Meghan přebírala ocenění Women of Vision. Podle magazínu Page Six se do honičky zapojilo 12 fotografů, později se jejich počet měl snížit asi na čtyři osoby, z nich jedna měla srazit policistu a další nabourat do jiného vozidla.
Mluvčí páru později vyzval média, aby nezveřejňovala žádné fotografie z incidentu. „I když je skutečnost, že jste veřejně známá osoba spojená s jistým zájmem veřejnosti, nikdy by to nemělo být na úkor něčí bezpečnosti,“ dodal mluvčí. Starosta New Yorku Eric Adams prohlásil, že incident byl „bezohledný“ a „nezodpovědný“. Buckinghamský palác den na to podle CNN oznámil, že nebude událost nijak komentovat.

Taxikář, který je vezl také neviděl situaci nijak dramaticky. „Nevím, jestli se to dá nazvat honičkou. Moc se toho nestalo. Neměl jsem pocit, že jsem v nebezpečí. Nebylo to jako ve filmu. Byli vystrašení, ale tohle je New York – je to tu bezpečné,“ svěřil se se svým zážitkem pro Washington Post.

Dramatické vzpomínky

Vše až nápadně připomíná tragickou smrt Harryho matky princezny Diany. Ta 31. srpna 1997 společně se svým přítelem Dodim Al-Fayedem také prchala v Paříži před bulvárními fotografy. Řidič jejich mercedesu ale nezvládl řízení a čelně narazil do pilíře tunelu a Diana po převozu do nemocnice zemřela. Nehodu přežil jen její bodyguard, který seděl na předním sedadle spolujezdce.

Princeznin mladší syn, kterému tenkrát bylo jen 13 let, se se smrtí matky vrovnával jen velmi těžce. A díky tomu je i jeho vztah k paparazzi více než negativní. Ve svých pamětech popisuje zlost, kterou v něm vzbuzuje narušování soukromí ze strany bulváru a v dokumentu televize BBC je dokonce označil za smečku psů. Neváhal se kvůli tomu i několikrát také soudit a svůj spor i vyhrál.

V šestidílném dokumentárním seriálu na Netflixu se ale Harry ohradil proti kritikům, kteří tvrdí, že má s paparazzi problém. „Za časů mé mámy to bylo jasné fyzické obtěžování – mířili vám kamerami do obličeje, sledovali vás, honili vás. Nyní obtěžují lidi dál, ale spíše online. Jakmile zveřejní fotografie a své příběhy, přichází obtěžování na sociálních médiích. Vidět další ženu v mém životě, kterou miluji, procházet tímto šílenstvím je těžké. Je to v podstatě lovec versus kořist, “ prohlásil princ. To ale ještě netušil, že se objetí přímého pronásledování stane také.

Zdroj: CNN, edition.cnn.com, www.mirror.co.uk, pagesix.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář