Tipy, kam v Praze za příjemným posezením na zahrádce

foto: Unsplash

Léto je tu a s ním i otázka kam vyrazíme za příjemným posezením na zahrádce. Přinášíme několik zaručených tipů, kde se vám bude určitě líbit. Všechna místa navíc spojuje jedna úplně nová technologická vychytávka. Zaplatit tu můžete i bez toho, že bystě museli čekat na obsluhu. Stačí mít s sebou telefon.

Na pohodlné placení pomocí karty, telefonu nebo QR jsme si dávno zvykli, Ale že tohle lze spojit a ušetřit si tak zdlouhavé čekání na placení v bistru nebo restauraci, se musíme ještě naučit. Je to tak pohodlné, že se jistě brzy stane zvykem.

Jak funguje placení přes aplikaci?

Po naskenování QR kódu umístěného na stolech podniků se v aplikaci zobrazí všechny položky, připsané na daný stůl. Uživatelé si vyberou položky, které měli, a pak už jen potvrdí platbu. Aplikace nazvaná Qerko umožňuje platbu pomocí platebních a stravenkových karet, Apple Pay a Google Pay, takže lidé mohou platit tak, jak jsou zvyklí. Možnost takto rozpočítat útratu obzvlášť ocení velké skupiny neboť si přes aplikaci každý zaplatí to, co měl. 

Vyhledávat si v aplikace můžete i to, kam zajít. Například pomocí filtru Zahrádky lze hledat podniky, které nabízí příjemné posezení venku. V aplikaci naleznete i mapu podniků a všechny informace o podnicích včetně otevírací doby, kontaktu a menu. Přímo v aplikaci si můžete také rezervovat stůl.

Kam tedy vyrazit za příjemným posezením na zahrádce?

Bistro Domestique

Zajímavé místo uprostřed Smíchova, založené profesionálními cyklisty. Proto v něm kromě občerstvení najdete i servis kol. Menu obsahuje vše od malých jídel a předkrmů až k hlavním jídlům, včetně skvělých burgerů. V průměru stojí hlavní jídla s přílohou zhruba přes 200 korun, v rámci polední nabídky asi 170 Kč. Pokud do Domestique vyrazíte na kávu, vyjde vás od 59 korun. Nabídku piv tvoří Prazdroj, za který dáte mezi 49 a 59 korunami. Sklenička vína vyjde v průměru na 80 korun. Vedle toho Domestique nabízí řadu řemeslných a hlavně lokálních nápojů. 

Restaurace Na Květnici

Místo s obrovskou zahrádkou pod vysokými stromy zaujme vynikající českou kuchyní, na které si zakládá. Vedle ní se však na menu dají najít speciality z dalších zemí. Restaurace leží v příjemné lokalitě mimo hlavní silnici, takže si hosté na zahrádce ani nepřipadají jako ve městě. Malá jídla jako hermelín, hranolky a cibulové kroužky stojí asi 125 korun, velká jídla, steaky a burgery v průměru asi 250 korun. Během poledne však hlavní jídlo vyjde v průměru na 170 korun. Nealkoholické osvěžení Květnice nabízí za průměrných 50 korun, pivo asi za 55 korun.

Dvorek Karlín

Bistro a pekárna Dvorek Karlín je příjemná zašívárna uprostřed Karlína, který je díky vysoké koncentraci firem a startupů považovaný za takový pražský technologický hub. V bistru si můžete dát skvělou snídani nebo oběd asi za dvě stě korun, kávu pak v průměru za 70 korun. Samozřejmostí jsou limonády asi za 70 korun.

Pivo Karlín

Restauraci naleznete v designové kancelářské budově AFI Karlín (Butterfly), nedaleko historické části Karlína, ve které stojí majestátní budova základní školy z počátku 20. století. Můžete tu ochutnat pivo z jejich vlastního pivovaru, který je přímo v domě. Vybírat můžete z Karlín 11°, jarní ALE-Kopřiva 10°, originální pivo NEIPA, nebo lehkou 8°. V průměru vás vyjdou na 60 korun. Polední nabídka, primárně z české kuchyně, stojí asi 180 korun. Hlavní jídla během dne pak okolo 300 korun.

The Farm

Kavárna s restaurací, která se večer mění na místo pro koncerty? To je The Farm na pražské Letné. The Farm má dvě zahrádky, jednu na ulici, druhou ve vnitrobloku, kde můžete úplně zapomenout, že jste ve městě. Kuchyni nabízí českou, italskou nebo francouzskou, místy se na menu objeví i mořské speciality.  Na výběr jsou také bezlepkové, veganské a vegetariánské varianty. Snídaně v The Farm vychází asi na 180 korun, hlavní jídla asi na 260 korun a pak vše od malých jídel, přes hlavní až po dezerty. The Farm má navíc nové menu plné delikates, například speciální vafle na slano i na sladko ke snídani i jako dezert. 

Na Pekařce

Historie restaurace Na Pekařce v útulném interiéru a na prostorné zahrádce v klidné části Podolí sahá až do třicátých let minulého století. Nabízí typickou českou kuchyni, kterou v rámci polední nabídky můžete ochutnat asi za 160 korun. Menší pokrmy restaurace nabízí za cenu okolo 100 korun, hlavní jídla a dobroty z grilu pak mezi 230 a 390 korunami. Pivo přímo z tanku si můžete dát od 49 korun. 

Kro Kitchen bistro rotisserie

V centru pražských Vinohrad, ráje kaváren a bister, hned vedle náměstí Jiřího z Poděbrad můžete vyzkoušet bistro Kro Kitchen. Bistro je charakteristické tím, jak si hraje s chutěmi. Personál s nimi rád experimentuje a hledá, jak ze surovin dostat maximum. Součástí bistra je také pekárna Kro Bakery, ve které Kro každý den peče čerstvé pečivo. Ostatní suroviny kupuje přímo od pěstitelů, které můžete potkat na trzích na nedalekém náměstí. V menu najdete sendviče za 235 korun, velká hlavní jídla v průměru za 275 korun včetně vegetariánských. 

Figo

Restaurace Figo v Kobylisích vám v krásném prosvětleném interiéru nabídne evropskou kuchyni s akcentem na italské pokrmy. Těstoviny, noky i chléb si restaurace každý den vyrábí ve vlastní peci. Hlavní jídlo vás přijde asi na 260 korun, pizza asi na 230 korun. Domácí limonády nabízí za 85 korun, pivo od 40 do 69 korun a kávu okolo 60 korun.

Turnovská pivnice Waltrovka

Restaurace a pivnice patří do sítě pivnic, které spojují řemeslná piva z Turnova. Pivo vaří za použití tradičních řemeslných postupů v kombinaci s moderními technologiemi. Nabízí svou 13° Turnovskou zimní třináctku, tmavou i světlou 12°, 10° nebo také lehkou 8°. Mimo síť tato unikátní piva neochutnáte. Restaurace vaří českou kuchyni. Samozřejmostí je polední menu asi za 170 korun, menší pochutiny k pivu asi za 130 korun. Hlavní jídla a ta z grillu přijdou v průměru asi na 270 korun.

Ve všech těchto podnicích je možné si moderní způsob placení vyzkoušet. Dnes portfolio Qerka tvoří více než tisíc podniků. Více než pět set z nich nabízí přes letní sezónu posezení na zahrádce, přičemž 125 z nich je v Praze.

zdroj: Qerko

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související