Cindy Crawford s dcerou zářily na přehlídkovém mole

A publikum v Paříži nevěřilo vlastním očím...
foto: Warner Bros.

Na přehlídce značky Off-White pro podzim-zimu 2022, kráčely po módním mole samé slavné krásky a celebrity. Nechyběla například Kendall Jenner, Gigi Hadid, Bella Hadid, Serena Williams, Karlie Kloss, Naomi Campbell či Joan Smalls. Hlavními hvězdami akce však byla Cindy Crawford s dcerou Kaiou Gerber.

Elegantní kolekce Off-White, kterou z velké části navrhl její zesnulý zakladatel Virgil Abloh, byla nejočekávanější přehlídkou při zahájení pařížského Fashion Weeku. A právě Cindy Crawford se objevila ve skutečně ojedinělém modelu. Na sobě měla stupňovitou tylovou sukni v pudrovitě růžovém odstínu, zkrácený blejzr a pletené tričko s potiskem. V ruce pak svírala jednoduché průhledné psaníčko.

Gerber oblékla nabíranou minisukni, tričko s potiskem Pop a sandály na vysokém podpatku s vyobrazením svícnů. Kolekce nazvaná „Vesmírná loď Země“ byla prezentována v atriu v Palais Brongniart, kde dominoval obří svěšený lustr.


2001: Vermírná odysea

Celá kolekce se nesla v duchu filmového příběhu „2001: Vesmírná odysea“ od režiséra Stanleyho Kubricka a spisovatele Arthura C. Clarka. Modely zobrazovaly evoluci a smysl existence lidstva v několika epochách, během kterých je člověk konfrontován se symbolem mimozemského života. Oděvy byly sice méně koncepční, za to hodně založené na vizuálních ochranných známkách módní značky. Na přehlídce tak nechybělo mnoho vrstvených tylových šatů a sukní à la Crawford’s či klobouky s špičatýma ušima a univerzitní bundy, které byly potištěny typický motivem: fráze s uvozovkami.

Kendall Jenner předvedla jiskřivé upnuté mini šaty s potiskem „Little Black Dress“. Další modelky pak nesly v průběhu přehlídky vlajky s frází „Question Everything“. Přehlídka se pak ještě pochlubila modely „couture“. V závěru show bylo oznámeno, že vlastníci Off-White, LVMH a New Guards Group, budou pokračovat v Ablohově vizi a vybudují ze značky multimiliardový byznys.

Estetické oko

Zesnulý návrhář Virgil Abloh měl cit pro estetiku, ale stejně tak uměl i obchodovat. Masovou oblíbenost značky pomohl vybudovat prostřednictvím slavných přátel a známých tváří. Od března 2018 byl uměleckým ředitelem oddělení pánského oblečení luxusní značky Vuitton. Narodil se v USA, pracoval také jako DJ a výtvarník. Jeho příchod do LVMH znamenal spojení módy ulice s luxusní módou. Bohužel v listopadu loňského roku, ve věku 41 let zemřel. Nejvýznamnější afroamerický módní návrhář a tvůrce pánských kolekcí francouzské módní značky Louis Vuitton totiž několik let bojoval s rakovinou.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související