Farářka, tenistka, krasobruslař. StarDance 2021 má nové soutěžící

Oblíbená taneční soutěž se na podzim vrátí na obrazovky České televize.
foto: Česká televize

V nové řadě letošního ročníku StarDance … když hvězdy tančí se opět představí deset párů. Mezi soutěžícími bude i farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková nebo krasobruslař Tomáš Verner.

Za moderátorský pultík se opět postaví známá dvojice Tereza Kostková a Marek Eben. V desítce osobností se objeví i herecké obsazení, Simona Babčáková, Pavel Trávníček, Zdeněk Godla, Jan Cina nebo Marika Šoposká. Mezi muzikanty pak budou soutěžit v tanečním umění zpěvačka Tereza Černochová ze skupiny Monkey Business a Mirai Navrátil.

Bude letošní ročník i s diváky?

Tanečním parketem budou soutěžící provádět vítězové předchozích řad Kristýna Coufalová, Veronika Lálová, Lenka Nora Návorková, Dominik Vodička, finalisté Marek Dědík, Michal Necpál a Tereza Prucková Bufková i nováčci posledních řad Adriana Mašková, Robin Ondráček a Martin Prágr.

Kvůli koronavirovému opatření letos existuje několik scénářů, jak bude nový ročník probíhat. Například v BBC se soutěž loni konala bez diváků. „My stále doufáme v živé publikum, byť samozřejmě budeme postupovat podle platných bezpečnostních opatření,“ sdělil generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Z řad celebrit se v každém ročníku účastní soutěže vždy nové tváře. V deseti řadách se objevilo 88 osobností. Tanečníci se střídají a bylo jich za celou dobu na parketě 49.

Na televizních obrazovkách se tato soutěž poprvé objevila v roce 2004 v Británii, kde ji uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i ČT. StarDance tehdy sledovalo v průměru na dva miliony diváků. Vloni byla roční pauza. Finále desáté StarDance v roce 2019 sledovalo v České televizi více než 1,5 milionů diváků.

V desáté řadě zábavního tanečního pořadu StarDance před dvěma lety zvítězili herečka Veronika Khek Kubařová a tanečník Dominik Vodička. Na druhém místě v soutěži skončil herec Matouš Ruml s tanečnicí Natálií Otáhalovou a třetí příčka patřila rybáři Jakubu Vágnerovi, kterému k výkonu pomáhala tanečnice Michaela Nováková.

StarDance již popáté naváže i v letošním ročníku na spolupráci s Centrem Paraple, které pomáhá vozíčkářům.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související