Jak prodloužit opálení? Tři kroky pro zdravou, bronzovou pleť

foto: Unsplash

Pokud jste na sebe byli hodní a mazali se často a dostatečně vysokým UV faktorem, je pravděpodobné, že jste se z dovolené vrátili hezky opálení. A pokud chcete, aby vám bronzová pleť vydržela co nejdéle, je potřeba pro to něco udělat. Nic složitého to ale není.

Pokud se soustředíte na následující tři jednoduché kroky, vydrží vám nejen opálení, ale hlavně bude vaše pokožka zdravá, hladká a krásná.

Hydratace

Sluníčko pleť dost vysušuje, to asi víte. Většina lidí, ale následnou péči po slunění i přesto zanedbává a pak se diví, že se jim opálená pokožka začíná olupovat, vytváří nevzhledné mapy, je nepříjemně napjatá a může i svědit. Platí, že čím více vláhy a péče kůži dopřejete, tím lépe. Použít můžete mléka po opalování, ale mnohem vhodnější jsou přírodní oleje. Skvělý je například meruňkový, který nejenže opálenou pleť dobře zvláční a vyhladí, ale také pomáhá k její regeneraci. A dokonce zachovává a udržuje kýžený bronzový odstín. Pleť po opalování je vždy citlivá, takže se nebojte sáhnout po kosmetice pro novorozence či batolata nebo použijte panthenol. Skvělé jsou i přípravky s aloe vera, které pokožku zklidňují, chladí a hojí.Peeling

Jeden z nejrozšířenějších kosmetických mýtů zní, že na opálenou pleť peeling nepatří. Zdá se to logické, pokožka podrážděná sluncem není připravená na další dráždění. A také panuje obava, že opálení po peelingu bude méně patrné. Jemný peeling jí ale neuškodí. Právě naopak. Jemné brusné částečky totiž odstraňují jen nejsvrchnější vrstvu kůže. UV paprsky aktivující tvorbu pigmentu pronikají mnohem hlouběji, tudíž běžné (rozuměj volně prodejné) mechanické i enzymatické peelingy opálení neovlivní. Naopak jej zvýrazní, protože na kůži vystavené po delší dobu slunci se tvoří rychleji jemná zrohovatělá vrstva šupinek, která vytváří našedlý, matný podtón pleti. Ideální jsou i domácí peelingy. Skvělý je třeba cukrový. Smíchejte hrst krupicového cukru s olejem, třeba olivovým a vzniklou pastou masírujte celé tělo. Pak důkladně opláchněte a natřete pokožku olejem. Stejně tak lze použít místo cukru sůl a když přidáte pár kapek citronové šťávy, sjednotíte barvu opálení ještě více. 

Slunce v lahvičce

Použít samoopalovací přípravky na již opálenou pleť se může zdát zbytečné, ale není to tak docela pravda. Tak za prvé málokdo má takové štěstí, že se opálí rovnoměrně po celém těle do krásného odstínu. A tady pár kapek samoopalovacího přípravku přimíchaného do tělového mléka či oleje může výrazně pomoci. Myslet na to můžete už při samotném opalovaní, mnohé přípravky zabarvovací složky obsahují a opálení tím podporují. Skvělé jsou samoopalovací kapky, které můžete dávkovat dle potřeby, jen s nimi buďte opatrní při použití na tvář. Citlivým jedincům mohou způsobovat zvýraznění pigmentových skvrn. Pokud k nim máte sklony, samoopalovací krémy, mléka či oleje na obličej raději vůbec nepoužívejte.

zdroj: www.healthline.com, www.skincare.com, www. glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související