Jarní detox? Lepší výsledky přinese změna životního stylu, radí odborníci

foto: Unsplash

Je ideální jarní detox? Přestože se mnoho lidí po svém jarním „detoxu“ cítí lépe na těle i na duši, mnozí experti bývají spíše skeptičtí. Detoxikační kúry jsou podle odborníků z velké části zbytečné.

Organismus se umí efektivně detoxikovat sám. A pokud chcete zhubnout, raději, než dietě z časopisu věřte nutričnímu terapeutovi,“ říká MUDr. Magdaléna Jašková z Polikliniky IPP s.r.o. Detox má totiž podle odborníků krátkodobý efekt.Jarní detox, rychlé diety, rychlý neúspěch

Dobrou tělesnou kondici neovlivní žádný jarní detox či jednorázová nevyvážená dieta nebo konzumace různých doplňků stravy. A pokud se jedná o hubnutí – spíše než na dosažení určitého konkrétního cíle, jako třeba shodit za měsíc 10 kg, je lepší se zaměřit na dlouhodobé a udržitelné řešení.

Přísné diety totiž sice samy o sobě dokážou přinést zdánlivě pozitivní výsledky, většinou se ale jedná jen o rychlé odvodnění organismu, které se projeví i na nižší hmotnosti. To ale neznamená, že tělo spálilo tuky, kterých se dietou lidé chtějí zbavit. Radikální změnu jídelníčku navíc málokdo dokáže udržet dlouhodobě.

 „Naše játra, plíce, kůže a ledviny přirozeně plní funkci očisty organismu od toxických látek a my jim můžeme pouze pomoci vytvořit takové podmínky, aby mohly fungovat co nejlépe. Pokud by zmiňované orgány neplnily svou funkci správně, tak zkrátka onemocníme,“ vysvětluje MUDr. Jašková Základ všeho tvoří a tvořit vždy bude zdravý životní styl, a to včetně pohybu.“Jarní detox? Hubněte s odborníkem, pomalu a vytrvale

A jak si tedy nastavit zdravé předsevzetí, které skutečně povede k pevnějšímu zdraví a tělu bez nadváhy? „Jestliže chcete zhubnout, investujte do kvalitního nutričního terapeuta, který vám pomůže vyladit váš jídelníček tak, abyste hubli zdravě a nižší hmotnost si udrželi. Abyste se opravdu zbavovali tuků a nikoli svalů nebo pouze vody,“ míní Jašková.

Co se týče pohybu, mějte na paměti, že lepší, než nárazové běhání je např. pravidelná chůze. Svůj životní styl proměňujte pozvolna a tak, aby vám jeho nová podoba byla příjemná a dala se dodržovat dlouhodobě. „Mnoho lidí si myslí, že bez permanentky do fitka se pohyb ve volném čase praktikovat nedá. Spousta lidí je ale omezena časem nebo rozpočtem. I taková situace má své řešení. Například cestou z práce vystoupím o několik zastávek dřív a domů si udělám 30minutovou svižnou procházku. I takhle malá změna životního stylu dokáže přinést velké výsledky,“ uzavírá doktorka.

zdroj: Poliklinikaipp

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář