Kristen Stewart, představitelka Lady Di, Britům moc nerozumí…

Při natáčení filmu Spencer herečka zjistila, že všichni Britové milují rychlé občerstvení.
foto: Forum film

O herečce se aktuálně hovoří především díky jejímu skvělému výkonu ve filmu Spencer (2021). Mnozí kritici dokonce mluví o tom, že by si za svůj výkon zasloužila Oscara. Britskou princeznu Kristen Stewart (31) ztvárnila velmi věrně, ale samotní Britové Američance k srdci zrovna nepřirostli. Jak se nechala v mnoha rozhovorech slyšet, zejména nechápe jejich posedlost fastfoodem.

Během natáčení se Kristen dozvěděla mnohé nejen o královské rodině, ale i o Britech obecně. V nedávném rozhovoru pro The Daily Mirror popisovala, jak ji překvapilo, že jednou ze závěrečných scén snímku bylo, jak Diana opouští Sandringham a bere své syny Williama a Harryho do britské pobočky KFC. Což prý herečku dost zaskočilo.

„Pokud strávíte delší čas ve Spojeném království, pochopíte, jak tu jsou místní lidé těmi „sr…mi“ posedlí. Mám několik britských přátel, ale všichni pořád mluví o to, že musíme zajít na Zinger Burger,“ svěřila se herečka. Navzdory tomu, že je Kristen Američanka, nikdy k těmto stravovacím návykům neinklinovala a jak se vyjádřila, vůbec nechápe, že se i Evropa nechala tímhle jídlem oblbnout.

Asi jí tedy zrovna moc nesedělo, že si coby Diana při závěrečné scéně filmu musí olizovat mastné prsty od smažených kuřat, navíc v ikonickém červeném svetru s jejich vyobrazením. Koncern KFC toho ale samozřejmě ihned využil. Okamžitě po premiéře filmu ohlásil kampaň nazvanou, jak jinak „The Spencer“. Ten samý svetr s drůbežím vzorem získalo prvních 100 zákazníků, kteří navštívili pobočku KFC na Leicester Square a objednali si jejich „výhodný“ kbelík. „Neviděla jsem to, ale slyšela jsem o tom. A přišlo mi to vlastně vtipné,“ nasadila smířlivější tón Stewart, když se jí zeptali, jak se jí kampaň líbila.

foto: Instagram KFC

I princové milují fastfood

Scéna však byla pro film důležitá, je totiž pravdivá. Sám bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady již v minulosti několikrát prozradil, že Harry a William v dětství milovali rychlé občerstvení. „Pamatuji si, že princezna občas přišla do kuchyně a řekla: ‚Zrušte oběd pro kluky, beru je ven, jdeme do McDonald’s,‘ řekl McGrady v jednom z rozhovorů.

Podle něj jim maminka prostě jednou za čas dovolila zažívat i tyhle běžné dětské radosti. A potvrdil to i bývalý královský komorník Paul Burrell, když pro The Mirror řekl: „Všichni tři si rádi zaskočili na Big Mac s hranolky.“

Proč tedy ale ve filmu skončí nakonec v KFC? Důvodem, proč dal režisér Pablo Larrain přednost kuřatům před burgry, byl snímek prince Williama z října 2020, který jej zachytil, jak hledí do okna KFC. Tahle fotka se stala na sítích legendární hned poté, co ji řetězec tweetoval s dovětkem: „Jeho královské stehýnka“.

Film Spencer se soustředí na velmi důležité tři dny princeznina života, během kterých se rozhodla ukončit své manželství s princem Charlesem. Kristen Stewart podle ohlasů ve filmu exceluje a dokazuje, že už dávno není „jen“ hvězdou teenagerovských filmů. V minulosti princeznu Dianu ztvárnila také Naomi Watts nebo Emma Corrin, a to v seriálu Koruna, který vysílá Netflix. V dalším pokračování seriálu ji pak hraje australská herečka Elizabeth Debicki. Ovšem podle kritiků je právě výkon Kristen tím nejlepším ze všech. Ostatně sami to můžete posoudit už 20. ledna, kdy jde film do českých kin.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související