Legendární U2 recyklují největší hity. Upravený Songs Of Surrender je tu

foto: Universal Music

Slavná irská rocková kapela U2 představuje nové album Songs Of Surrender ve zcela jiných aranžích, které nahrála během posledních dvou let. V některých hudebníci dokonce pozměnili i texty. Na albu je čtyřicet písní, vybraných podle knihy zpěváka Bono Voxe.

Na celý proces producentsky dohlížel samotný The Edge a na albu se objeví nesmrtelné písně jako With Or Without You, One nebo Beautiful Day. Ochutnávka ve formě hitu Pride (In The Name Of Love) je už nyní k poslechu na všech streamingových platformách. „Hudba vám dává možnost cestovat v čase. A nás začalo zajímat, jaké by to bylo, přenést naše rané písně do 21. století. To, co začalo jako experiment, se rychle rozvinulo v posedlost a spousta našich písní podlehla novým interpretacím. Nové tempo, tónina a v některých případech i úplně nové akordy a texty,“ říká The Edge pro Universal Music.

U2 a jejich písně spojené s autentickým hlasem

V listopadu 2021 kytarista The Edge poprvé oznámil, že skupina pracuje na nové desce. „Když se píseň stane známou, je vždy spojena s konkrétním hlasem. Nedovedu si představit Tangled Up In Blue bez vysokého témbru Boba Dylana nebo We Have All The Time In The World bez jedinečného hlasu Louise Armstronga. Co se stane, když se hlas vyvine a zkušenost a zralost mu dodají extra rezonanci?“

Jak sám dále řekl, většina tvorby U2 vznikla v době jejich mladých let. Ovšem, jak sám ví, s dobou nejde jen módní trend, ale i ten hudební. S recyklací písní si tak kapela slibuje nový nádech pro fanoušky. Jak U2 slíbili, 17. března vydali album jejích hitů pro moderní dobu. Seznam skladeb koresponduje knihou Bono Voxe The Surrender: 40 Songs, One Story, která vyšla loni a v níž rozebral čtyřicet klíčových písní z diskografie U2.

„Znamenalo to také, že jsem se dokázal vypořádat s něčím, co mě už nějakou dobu trápilo. U několika textů jsem vždy cítil, že nikdy nebyly úplně dopsané,“ uvedl Bono v oficiální zprávě. Autentické vzpomínky přímo od samotného zpěváka jsou pro fanoušky doslova „must have.“ Bono zde také píše o nikdy nezveřejněných příbězích a svých pocitech, o kterých čtenář přemýšlí ještě dlouho po přečtení.

Bono založil U2 v roce 1976 spolu s kytaristou Davidem Evansem, který si říká The Edge, bubeníkem Larrym Mullenem jr. a baskytaristou Adamem Claytonem. Jejich první album vyšlo v roce 1980. Celkem vydali 14 desek, kterých se prodalo skoro 170 milionů. Poslední vyšla v roce 2017 pod názvem Songs of Experience. Na kontě mají 22 cen Grammy a v roce 2005 se kapela stala jedním z členů Rockové síně slávy.zdroj: Umusic.cz 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související