Pán prstenů opět ožije. V září přijde série s názvem Prsteny moci

foto: Amazon Prime Video

Nový příběh Pána prstenů spisovatele J.R.R. Tolkiena opět ožije v příběhu Prsteny moci. Prime Video od amerického Amazonu vyšle tentokrát do světa seriál o historii Hory osudu, kde Sauron vytvořil prsten moci.

O příběhy založené na dalších knihách slavného a především geniálního spisovatele J.R.R. Tolkiena se strhl vskutku veliký boj. Warner Bros a potomci Tolkiena v roce 2017 nabídli práva, které nakonec vyhrál nad Netflixem či HBO, Amazon (Prime Video) s nejvyšší nabídkou 250 milionů dolarů (cca 5,4 miliardy Kč).

Ředitelka Amazon Studios Jennifer Salke v rozhovoru pro Vanity Fair prozradila, že majitel platformy a jeden z nejbohatších lidí planety Jeff Bezos je velkým fanouškem Pána prstenů. Právě proto o tuto licenci tolik stáli. Seriál, který by měl mít šest řad, je vyjde na více než miliardu dolarů.

Jen rozpočet první série se vyšplhal na 462 milionů dolarů (cca 10 miliard korun). V rozhovoru pro The Hollywood Reporter pak Salke uvedla, že v nákladech na výrobu první řady jsou zahrnuty i veškeré přípravy na natáčení.

Na co se můžeme těšit

Seriál divákům nabídne příběh, odehrávající se několik tisíciletí před prvním příběhem o Hobitovi, zasazený do Druhého věku Středozemě. Tolkien tuto dobu původně představil v dodatcích ke svým knížkám. A řada těchto příběhů vyšla až po jeho smrti v knize Silmarillion. Děj seriálu nevynechá ani okamžik, kdy elfský kovář Celebrimbor ukoval pod dohledem Saurona prsteny moci pro lidi a trpaslíky. Chybět nebudou ani další osudy obyvatel království Númenor.

První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci má osm dílů. První pod názvem Stín minulosti bude mít premiéru v pátek 2. září 2022. Další díly pak budou následovat každý týden. Amazon již ukázal čtyři trailery k očekávanému seriálu. Ten první byl jen malou ochutnávkou. Ve druhém se pak kromě odhalení řady lokací objevila Morfydd Clark v roli mladé Galadriel, Ismael Cruz Córdova jako Arondir, Owain Arthur jako Durin IV., nebo Robert Aramayo jako mladý Elrond.

V dalších dvou trailerech jsou vidět záběry z lidského království Númenor, elfského města i z trpasličího sídla Khazad-dûm. Zazní zde i jméno Sauron a na obrazovce se dokonce ukáže postava, která by mohla být jeho lidskou podobou. Vidět je opět i Galadriel a Elrondem v podání Morfydd Clark a Roberta Aramayoa. Fanoušci se pak poprvé seznámí s životem předků hobitů z doby, než se usadili v Kraji. Ukázky odhalí i Owaina Arthura coby trpasličího prince Durina IV. Ani tentokrát nebudou chybět skřeti a Balrog, jehož podoba je totožná jak v trilogii režiséra Petera Jacksona.

Štáb a obsazení

Amazon původně oslovil tvůrce původní trilogie Pána prstenů a Hobita Petera Jacksona, ale z jednání nakonec sešlo. Režie prvních dílů seriálu se tak ujal španělský režisér Juan Antonio Bayona, který má za sebou například film Jurský svět: Zánik říše, Volání netvora nebo Nic nás nerozdělí. Získal rovněž španělskou cenu Goya Awards. Na dalších sériích by měli pracovat režiséři Juan Antonio Bayona, Wayne Yip či Charlotte Brändström.

Hlavními producenty se stali Patric McKay a John D. Payne. Podle serveru IMDB budou na scénářích spolupracovat scénáristi seriálů Hry o trůny, Proč? 13x proto, Perníkového táty a dalších.

Herec/herečkaRole
Cyntia Addai-RobinsonMíriel
Robert AramayoElrond
Owain ArthurDurin IV.
Maxim BaldryIsildur
Nazani BoniadiBronwyn
Morfydd ClarkGaladriel
Ismael Cruz CórdovaArondir
Charles EdwardsCelebrimbor
Trystan GravellePharazôn
Lenny HenrySadoc Burrows
Ema HorvathEärien
Markella KavenaghElanor Nori Brandyfoot
Simon MerrellsTrevyn
Tyroe MuhafidinTheo
Sophia NomveteDisa
Lloyd OwenElendil
Megan RichardsPoppy Proudfellow
Dylan SithLargo Brandyfoot
Charlie VickersHalbrand
Leon WadhamKemen
Benjamin WalkerGil-galad
Daniel WeymanCizinec
Sara ZwangobaniMarigold Brandyfoot

V dalších rolích se mají objevit například také Ian Blackburn, Beau Cassidy, Kip Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe, Will Fletcher, Thusitha Jayasundera, Joseph Mawle, Fabian McCallum, Geoff Morrell, Peter Mullan, Augutus Prew, Peter Tait, Alex Tarrant čI Amelie Child-Villiers.

zdroj: Amazon.com, The Hollywood Reporter, Vanity Fair

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související