Sylvie z Emily v Paříži. Jak o sebe pečuje a v čem tkví její kouzlo?

Tajemství její krásy
foto: Netflix

Francouzská herečka Philippine Leroy-Beaulieu, která ztvárnila břitkou šéfku v populárním seriálu Emily v Paříži je ztělesněním všeho, co si o Francouzkách myslíme. Její Sylvie je prototypem šarmu, elegance a svůdnosti. Bez ohledu na věk.

Přitažlivá, sexy, sebevědomá. Která z nás by taková nechtěla být. Autorům dnes už téměř kultovního seriálu Emily v Paříži se postavou Sylvie podařilo stvořit předobraz ženy, která má svůj život pevně v rukou a bez ohledu na nejrůznější překážky a karamboly si ho umí náležitě užívat. A ještě přitom setsakramentsky dobře vypadá. Velkou zásluhu na tom má ale především její představitelka, osmapadesátiletá Philippine Leroy-Beaulieu. Kdo je tahle pro nás dosud nepříliš známá herečka a jako to dělá, že vypadá navzdory věku tak skvěle?

foto: Netflix

Dostane víc prostoru

Podle časopisu Glamour, který se s  Philippine setkal a vyzpovídal ji, je přesně taková, jako Sylvie, jen bez jejího chladného a podrážděného chování. Philippine Leroy-Beaulieu se narodila se v Římě, avšak už léta je stěžejní oporou francouzské kinematografie i televizních pořadů. Ovšem díky popularitě seriálu ji teď zná téměř celý svět. „Je prostě úžasná,“ rozplývá se na její adresu Lily Collins, představitelka Emily, ale také producentka seriálu. „Její postava hraje stěžejní roli v první sérii, ale ve druhé se o Sylvii dozvíte víc. Je tak vtipná a krásná. Líbí se mi, že můžeme ukázat ženu, která je tak krásně sama sebou.“ Podle autora scénáře Darrena Stara dostane Sylvie ve třetí sérii ještě větší prostor. Jak řekl, záměrně se o ní nedovídáme všechno najednou, protože je jako cibule nebo artyčok. Je v ní spousta vrstev, které je třeba oloupat…

foto: Netflix

Věku navzdory

Když se to tak vezme, je Sylvie mnohem zajímavější, než samotná, roztomilá Emily. Má v sobě mnohem více života, energie, nadhledu i optimismu než mnohem mladší ženy. Nežije zrovna úplně zdravě, ale rozhodně žije ráda. Její pověstná věta: „Tady nejez, proboha! Když máš hlad, dej si cigaretu,“ mluví za vše. A z věku si také velkou hlavu nedělá. Když se Pierre Cadault, excentrický módní návrhář v podání Jean-Christophe Bouveta, hroutí kvůli tomu, že si připadá starý, je to právě Sylvie, kdo mu vše postaví do té správné perspektivy.

„Bylo zábavné hrát Sylvii. A uvědomit si, že bez ohledu na věk, můžeme svůj život milovat. Takový, jaký je,“ svěřila se Leroy-Beaulieu. „Svět, kde lidé nemohou stárnout, je nebezpečný. Nedávno jsem o tom mluvila se svou dcerou, které je 30. Řekla mi: „Mami, nechci žít ve světě, kde ženy nemohou stárnout.“ Myslím, že je důležité nedělat ze stárnutí problém, a hlavně něco, o čem nemůžeme mluvit. Stárnout přece není ostuda. Je to něco, co se stane každému,“ vyjádřila svůj názor Philippine pro časopis Glamour,

„Chápu tu nejistotu a tlak, kterým čelíme, zejména v zaměstnání. Ale myslím, že by každý měl dospět k nadhledu nad svým věkem, přijmout jej. Moje vrásky jsou moje vrásky, je v nich celý můj život…“ myslí si Philippine Leroy-Beaulie. Stárnout elegantně pro mě znamená být laskavějším člověkem. A mít víc pochopení proto, jak se lidé cítí, kdo jsou a být k nim soucitnější,“ dodala.

foto: Netflix

Méně je více

Přesto vás ale určitě zajímá, jak se Philippine udržuje fit, jaké přípravky používá a co patří k její kosmetické rutině. „Čím více kosmetických přípravků si dávám na kůži, tím víc cítím, jako by nedýchala, takže se spoléhám na jednoduchost,“ vysvětluje svůj přístup. „Je to také o tom, co dopřejete svému tělu, což každý ví.“ Philippine přiznává, že občas pije jen různé ovocné a zeleninové šťávy a oblíbila si přerušovaný půst. A také sází na jednu možná trochu zvláštní pravidelnou dietní kúru. „Dělám to, co se v Evropě běžně dělá už od dob Římanů nebo dokonce Řeků. Tedy v září, když je jejich sezona, jím jen zelené a červené hrozny se semeny. Klidně dva týdny. Jedla jsem je i během natáčení první série, protože bylo zrovna září. Nedělám to kvůli hubnutí, ale to, co se díky tomu stane s mou pletí a mými vlasy je neuvěřitelné. Nejsem unavená a po čtyřech nebo pěti dnech má spoustu energie. To je to jedno z mých tajemství,“ prozradila.

Oblíbené kosmetické produkty

Elemis Pro-Collagen čisticí balzám s růží a 9 esenciálními oleji pro zářivou pleť, 20 g, 220 Kč / foto: archiv firem
Zklidňující květinová voda na obličej, která vyrovnává a osvěžuje pokožku, 1 470 Kč / foto: archiv firem
Clinicare EGF osvěžující sérum. Pomáhá zklidnit citlivá místa a minimalizovat záněty způsobené vnějšími stresory a UV zářením, 30 ml, 800 Kč / foto: archiv firem
ÉCLAT EXTRAORDINAIRE – pleťový krém s aktivními látkami a kyselinou hyaluronovou. Zlepšuje hydrataci pleti a redukuje vrásky. 50ml, 4 220 Kč.
Balzám na rty NUXE Rêve de Miel s novým složením. Hydratuje a regeneruje poškozené rty a zároveň je chrání před vnějšími vlivy. 15 g, 370 Kč

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související