Dokument Karel Speciál přinese další unikátní záběry ze soukromí Karla Gotta

foto: Voyo

Snímek s názvem Karel Speciál zachycuje Karla Gotta v několika situacích strávených ve společnosti spolupracovníků a rodiny. Natočila ho režisérka Olga Malířová Špátová a nyní ho mohou exkluzivně vidět diváci stanice Voyo.

Filmová kamera režisérky Olgy Malířové Špátové je svědkem příprav rodiny na návštěvu slavnostní premiéry filmu Když draka bolí hlava, ve kterém Karel Gott ztvárnil svou poslední filmovou roli. Nechybí ani záběry z výběru motivu pamětní medaile vyražené u příležitosti zpěvákových 80. narozenin. V neposlední řadě ho diváci uvidí i při společném zpěvu hitu Zvonky štěstí s dcerou Charlotte nebo při nahrávání nové verze písně Jdi za štěstím se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Film obsahuje také unikátní rozhovor, který Karel Gott vede se svým dlouholetým spolupracovníkem a autorem mnoha jeho hitů Ladislavem Štaidlem. 

Karel Gott nás při natáčení filmu pustil blízko do svého života. Bral práci na filmu velmi vážně. Tvořil s námi s obrovskou energií, i když už byl nemocný. Věnoval se naplno každé scéně, do každé z nich vložil tolik nápadů a úsilí. Je mi proto velkým potěšením, že může nových čtrnáct sekvencí z Karlova života spatřit světlo Boží. Věřím, že v této těžké době může Karlovo umění a jeho veselá, laskavá povaha přinést lidem novou radost a naději,“ říká o snímku režisérka Olga Malířová Špátová. 

Svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál zpěvák s nezapomenutelným hlasem Karel Gott 1. října 2019. Kromě 1000 písniček, 293 alb a 42 Zlatých slavíků po něm zůstala i filmová stopa. Na začátku své kariéry se objevil v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, kde zpíval slavný duet s Evou Pilarovou Dotýkat se hvězd. Všichni si jistě vzpomenou i na komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Krátká scéna, kdy Karla v růžovém saku při procházce Prahou velmi přátelsky zdraví Bolek Polívka, se zapsala do dějin.

Ve druhém díle pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí si zahrál hodného a moudrého Lucifera a v roce 2018 se objevil v pohádce Dušana Rapoše Když draka bolí hlava. Objevil se i v několika českých seriálech. Filmování ho lákalo, proto neodmítl ani v roce 2009 natočit s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou dokument Fenomén Gott. Po deseti letech se dokumentaristka za ním vrátila a natočila jeho poslední měsíce života. Dokument Karel je podle slov režisérky „jedinečným a neobvykle osobním pohledem na jeho život“. Nezapomenutelný a všemi milovaný Karel Gott by letos 14. července oslavil 83. let.

Zdroj: Voyo, TV Nova

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související