Youtuber Martin Carev: Bez sluchátek je to jako definice pekla

foto: Elite Model Look

Před sedmi lety si založil na YouTube kanál Jmenuju se Martin. A dnes patří Martin Carev se svým více než půl milionem sledujících mezi nejúspěšnější influencery. Sympatický mladík se ale ochotně pouští i do dalších profesí, nedávno si například znovu vyzkoušel tu moderátorskou.

Jeho dar řeči a improvizace mohou fanoušci sledovat nejen na sociálních sítích, ale objevil se také v projektu TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. „Baví mě hodně věcí, a pokud přijde zajímavá nabídka, nebráním se ji přijmout,“ říká Martin, který bude letos opět moderovat modelingovou soutěž Elite Model Look. A tak jsme Martina vyzpovídali.

Vloni jste poprvé moderoval castingová kola. Byla to pro vás výzva?
Výzva to bezpochyby byla. Ale vzhledem k tomu, že jsem si v minulosti moderování už párkrát vyzkoušel, věděl jsem, do čeho jdu. Agentura mě vybrala asi i proto, že mám díky svým sociálním sítím blízko k mladým lidem. Navíc to byla určitě zajímavá změna, když se stal ambasadorem soutěže Schwarzkopf Elite Model Look Česká republika poprvé muž.

K modelingu máte blízko, proč jste se tomu nevěnoval nebo nevěnujete? Obdivujete tuto profesi?
Modeling vidím jako krásnou profesi, ale vzhledem k tomu, kolik práce mám, modeling bych už asi nezvládl. Myslím si, že mezi lidmi panuje takový stereotypní názor, že je modeling jednoduchá profese. Když jsem měl ale možnost zblízka vidět, kolik hodin práce a příprav musí modelky podstoupit na jednu přehlídku nebo focení, pochopil jsem, že to tak rozhodně není.

Jako influencer jste se zaměřil na cestování. Během pandemie ale moc cestovat nešlo…
Během covidu jsem cestoval víc po Česku, jel jsem například pod stan do Českého Švýcarska, nebo do Krušných hor. Jinak mám aktuálně na kontě 49 zemí.

Vidíte rozdíl v cestování před covidem a po něm?
Rozdíl vidím určitě v lepších cenách. Tím, že se ještě stále spousta lidí cestovat bojí, se snaží dopravci i hotely lákat na levnější služby.

Je nějaké místo, kam byste se nejraději hned odstěhoval? Kam doporučujete vyrazit a co vám na cestách nikdy nesmí chybět?
Já osobně bych se nejraději přestěhoval na zimu někam do tepla, třeba do Latinské Ameriky. Pro ostatní konkrétní doporučení nemám, podle mě je nejdůležitější prostě vyrazit! Kamkoli vás to láká. Covidová omezení jsou ve většině zemí již v zásadě uvolněná a ceny víc než přívětivé. Určitě bych ale vyrazil s opalovacím krémem a rozhodně mi na cestách v batohu nikdy nesmí chybět sluchátka. Nemít je sebou je pro mě definice pekla.

A co knížka s zážitky z vašich cest, nechystá se?
Už mám jednu na kontě. Dostala název „Jmenuju se Martin“, s podtitulem Nejlepší cesty mýho života a před pár lety jsem s ním v rámci autogramiád objel celé Česko.

A letos už jste stihl jaké cesty?
Zatím jsem byl v Dominikánské republice a na Havaji, a chystám se do Argentiny, Chile, USA a Bolívie.

Váš Instagram je i plný zážitků z pořadu TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. Jaký hlas či vystoupení vám nejvíce sedlo?
Nejvíc jsem si užil vystoupení v roli Justina Timberlakea s písničkou Cant Stop The Feeling. Měl jsem na sobě smoking a konečně mi ,,narostly“ i vousy!

Sleduje vás díky pořadu i víc lidí? Co vám nejvíce píší do zpráv nebo s čím vás oslovují?
Na Instagramu úplně ne, ale rozhodně mě začalo na ulici poznávat víc starších lidí. Většinou jsou to zprávy typu ,,Ahoj, jak se máš?“.

Co byste dělal, kdyby najednou vypnuli sociální sítě?
Asi bych se odstěhoval do Mexika a pracoval v nějakém hotelu.


V roce 2017 byl označen časopisem Forbes za 20. nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích.

Jeho nejúspěšnější sérií je „Kdyby byly písničky v realitě“, v níž v konverzaci lidé většinou nahrazují normální věty texty z písniček. První dva díly měly více než 5 milionů zhlédnutí. V roce 2015 natočil s bývalou youtuberkou Teri Blitzen Girlfrend tag. Mezi diváky bylo velmi úspěšné a má 2,5 milionů zhlédnutí, jedná se tedy o jedno z jeho nejsledovanějších videí.

Jeho tvorbou jsou především cestovní vlogy z různých zemí, jeho prvním vlogem z cesty do zahraničí byla v létě 2015 cesta do Itálie, kde byl společně s youtuberem Kovym. Nejsledovanějším cestovatelským videem na jeho kanále, které nazval Nejlepší výlet mého života, je výlet do Kapského Města, které nasbíralo bezmála 850 tisíc zhlédnutí.


zdroj: Elite Model Look

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související