Kouřimská skála: Vzpomínkový koncert na Petra Muka

foto: Warner Music CR

Po dvouleté covidové pauze se vrací 10. ročník oblíbeného hudebního festivalu Kouřimská skála 2022. Věnovaný je vzpomínce na Petra Muka a letos dorazí Lucie Bílá, Bára Basiková, Jaroslav Uhlíř nebo Petr Kolář. Festival začne 12. srpna a trvat bude do 14. srpna.

Dvanáctihodinový blok zahájí sobotu po 13. hodině v kouzelném přírodním areálu Kouřimská skála zpíváním a hraním pro děti všeho věku Jaroslav Uhlíř a Štístko a Poupěnka. V samostatných blocích či jako hosté Petr Muk Bandu v rámci festivalu vystoupí Lucie Bílá, Bára Basiková & Lament, Petr Kolář, Adam Mišík, Milan Peroutka, Viktor Dyk, skupiny Portless, Jerusalem, Covertrio+ ad. Nebude chybět ani blízký spolutvůrce písní a textů Petra Muka Jan Dvořák či jeho dcera Noemi Muková. Představí se jako vždy i místní mladí talentovaní umělci ze ZUŠ a mistryně světa v aerobiku Tereza Strejčková. 

Programem Kouřimské skály provede moderátor Českého rozhlasu Dvojka a DJ Martin Hrdinka. V průběhu večera bude pokřtěno album Až jednou, které právě vyšlo k 30. výročí vzniku skupiny Shalom, hudebního fenoménu první poloviny 90. let, a to za účasti všech jeho původních vokalistek (!). 

Petr Muk by oslavil 57. narozeniny

Už je to dvanáct let, co Petr Muk odešel do hudebního nebe. Už od patnácti let vystupoval s různými punkovými a undergroundovými skupinami a na naší hudební scéně se zapsal svým nezapomenutelným hlasem a talentem.

Stal se lídrem skupiny Oceán a poté s kolegy založil uskupení Shalom. Později se začal objevovat v muzikálech jako Golem, Johanka z Arku či Galileo. Za svou kariéru získal Petr Muk několik ocenění. Bohužel však bojoval s bipolární poruchou a chvíle nadšení a euforie střídaly hluboké deprese Petr Muk ve svých 45 letech bohužel zemřel.

zdroj: Kourimskaskala.cz


Cannes 2022: Okázalost a útok softwarových robotů. Nechyběl ani Zelenskyj


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související