Letní jóga: Protáhněte se podle videa. U vody i v kanceláři…

foto: Unsplash

Prázdniny se kvapem blíží. A ať už je plánujete strávit v přírodě, u moře nebo zrovna sedíte v kanceláři, krátké letní protažení vám určitě přijde vhod. Během několika minut vás zaplaví endorfiny, po pořádném prodýchnutí vám v žilách bude kolovat spousta kyslíku a mysl se naladí na optimistickou strunu. Tak pojďme na to!

Letní sezóna nás vybízí ke spoustě aktivit, ale o svých 10 minut jógy, se nenechte připravit. I krátké letní protažení se počítá a ocení ho nejen vaše záda i celé tělo, ale také duše. Zatetelí se blahem, uvidíte. Lektorka Jiřinka Dobrovolná vás krátkou lekcí provede. Cvičit můžete podle videa, jednotlivé pozice jsou i k vidění v naší fotogalerii.

Letní protažení jen pro vás

Nejprve si dopřejte pár dechů vsedě. Pak zvedněte ruce a propleťte prsty, dlaně směřují nahoru. S výdechem úklon vpravo, nádech zpátky na střed, výdech úklon vlevo, nádech zpátky do středu. Následuje rotace doprava s výdechem, nádech zpátky a s výdechem rotace doleva a nádech opět na střed. Několikrát zopakujte.

foto: Jóga Ateliér

Pozice trojúhelníku – pravá i levá strana. V hlubokém předklonu se s výdechem příjemně uvolněte. Můžete se přitáhnout k pravé, pak k levé noze a v protažení chvilku vydržet.

Pozice motýlka – chodidla k sobě a blízko k hrázi, na chvíli vydržte v předklonu s rovnými zády. Uvolněte kyčle střídavým vtáčením jednoho a druhého kolene. Na chvíli se položte a užijte si chvíli klidu. Pokud ležet nechcete, zůstaňte sedět se zavřenýma očima a dejte si chvíli času jen pro sebe a svůj dech.

Stůjte chvíli v pozici hory a pak si zacvičte pozdrav slunci. Pokud si nejste jistí jak, jednu z variant se můžete naučit podle následujícího videa.


Užijte si léto a ať se vám daří!

Namaste 🙏Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související