Nova natáčí nový seriál Zlatá Labuť, odehrávající se v roce 1939

foto: TV Nova

Historicky první dobový seriál se právě připravuje pro TV Nova. Ponese název Zlatá labuť a jde o původní výpravný seriál vyprávějící o osudech lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem. Ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v Československu. Režiséry seriálu jsou Braňo Holiček a Biser A. Arichtev.

Seriál vypráví o pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let, Hlavní hrdinkou je Bára Veselá (Marta Dancingerová), které se smůla lepí na paty. Je na útěku před spravedlností a shodou okolností se stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Dechberoucí palác přepychu je novou moderní dominantou centra Prahy. Píše se březen 1939 a okupační vojska právě překračují naši státní hranici.

„Budeme vyprávět příběh zaměstnanců a majitelů nově otevřeného obchodního domu. Zejména tři hlavní hrdinky, mladé dívky, očekávají, že se jim v nové práci naplní životní cíle. Možná i doufají že zde najdou ochranu před nástrahami vnějšího světa, kde se schyluje k válce. Pro všechny je to úžasná práce, která v tehdejším Československu neměla obdoby,“ vyvstěluje producent a showrunner Filip Bobiňski. 

Do hlavní role Báry byla obsazena herečka Marta Dancingerová. „Bára řeší spoustu problémů, které nečekala. A jeden z těch problémů je samozřejmě láska. Ta postava mě baví, protože má velký nadhled a je odvážná a spontánní. Je jiná, než co jsem doposud hrála,“ říká o své roli. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň. Těmi jsou Eva Dušková (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Alena Zimová (Simona Lewandowská).

Kolos pod nadvládou Kučerů

Zlaté labuti vládne rodina Kučerů v čele s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny – Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. 

„Petr je podnikatel, který se vrátil z cest po světě, kde se inspiroval a v Praze právě rozjíždí svůj nový projekt nazvaný Zlatá labuť. Líbí se mi na něm, že každý problém, který se objeví, ať už doma nebo ve firmě, se snaží řešit lidsky a gentlemansky. Je to člověk s vizí, který chce do Československa přivézt něco, co tady ještě nebylo,“ říká Adam Vacula. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš).

V pražských Kbelích kvůli natáčení vzniklo na ploše větší než 2 500 metrů čtverečních hned několik sekcí ohromujícího obchodního domu. „Příběh velkého dobového obchodního domu jsme měli v hlavě delší dobu. Lákalo nás to ojedinělé prostředí, kde se střetává spousta životních osudů. Diváky provedeme mnoha prostředními, a to jak luxusními kancelářemi řídicích pracovníků, tak suterénem, ve kterém se pohybují běžní zaměstnanci.

Uvidí dobovou restauraci, bar, prodejnu gramodesek nebo obrovskou sekci dobové módy. Zlatá labuť bude pro všechny fanoušky dobových a výpravných seriálů. Lahodí oku a zároveň se v nich mohou potkat s problémy a situacemi, které sami řeší, jen zasazenými do jiného dobového rámce,“ dodává Bobiňski. Diváci by první díly měli vidět začátkem příštího roku.zdroj: TV.Nova.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související