Petra Polnišová: „V mobilu máme tajemství všichni“

foto: Wandal Production

31. března vstoupí do českých kin film Známí neznámí, který je remakem slavného italského filmu Perfetti Sconosciuti. Za celým projektem stojí slovenská herečka Petra Polnišová společně se svým partnerem Jurajem Blockem a Wandou Adamik Hrycovou. A tak jsme se Petry zeptali…

Ve filmu Známí Neznámí nejen hrajete, ale spolu s Jurajem Brockem jste i jeho koproducenty. Jak k tomu došlo?
Během první vlny pandemie jsme byli všichni doma a stali se především učiteli svých dětí. Nemohli jsme zpočátku pracovat, a tak jsme začali rozpracovávat projekty, na kterých by se nám líbilo dělat. Známí neznámí je adaptací filmu Perfetti Sconosciuti, který jsem viděla před pár lety a řekli jsme si, že je to ideální projekt, který bychom mohli přenést na Slovensko a do Čech.

Původní italský scénář už byl uvedený v osmnácti různých mutacích. Jak se vám povedlo o něj zabojovat a natočit ho pro český a slovenský trh?
Natáčení filmu je vždycky náročné a vyžaduje i zkušenosti, proto jsme se rozhodli spojit s Wandou Adamik Hrycovou, která už za sebou několik filmů má. Dalším krokem bylo zkontaktovat se s člověkem z Itálie, který má na starosti licence. A protože o tento scénář mělo zájem hned několik producentů z našeho regionu, bylo nutné Italy přesvědčit, že my jste ti, kdo tuhle adaptaci udělá opravdu dobře. Což se naštěstí povedlo.

Ve filmu hrají samé známé tváře. Museli jste je přemlouvat, nebo se pro váš projekt okamžitě nadchli?
O výběru herců jsme měli poměrně jasnou představu. Oslovili jsme Martina Hofmanna, Klárku Issovou, Táňu Pauhofovou, Tomáše Maštalíra a všichni okamžitě souhlasili, protože scénář po úpravě Petra Jarchovského byl opravdu skvělý. 

Film je především o tajemstvích v našich mobilních telefonech a o tom, jak nám občas nečekaně zamíchají životem. Skrývali jste i vy někdy nějaké tajnosti?
Obávám se, že mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů a staly se i kronikou našeho bytí. Určitě v nich nějaké tajemství máme všichni.

Producenty filmu Známí neznámí je Wanda Adamík Hrycová, Juraj Brocko a Petra Polnišová / foto: Wandal Production

Mají mobil i vaše děti? Snažíte se je nějak chránit?
Naše děti do určité doby mobil neměly. Když ale byly ve škole už jediní, museli jsme přistoupit ke kompromisu. Telefony tedy mají, ale přiznám se, že jsme jim v nich zablokovali skoro všechno, co se dá. Prakticky můžou jenom telefonovat. Je docela náročné se popasovat se všemi těmi moderními aplikacemi, ale bojujeme.

V poslední době hodně cestujete, předpokládám, že autem. Stalo se vám někdy, že vám do auta zavolal někdo, s kým byste raději mluvili v soukromí, ale hovor slyšel i partner?
Pokud vím, tak ne. Tajnosti tohoto druhu mezi sebou nemáme. Alespoň doufám.

Petro, vy jste také známá díky slovenskému pořadu Partička. Jak vás tohle bavilo?
Partička pro mě byla srdcovou záležitostí. Improvizace je sice náročná disciplína, ale na druhou stranu člověk v ní má velkou dávku svobody. A to je pocit k nezaplacení. Slovenská verze partičky už skončila před několika lety, ale když se s klukama sejdeme, vždy rádi zavzpomínáme. Každý z nás už do té doby pracoval na mnoha dalších projektech, ale na partičku nedáme dopustit.

Na muže jste vlastně zvyklá z domova. Jste maminkou dvou synů. Čím vám dělají největší radost a naopak starost?
V první řadě, že jsou zdraví, tím určitě nejvíc. Je jim 9 a 11 a přiměřeně svému věku začínají být pěkně drzí. Oba dva jsou silné osobnosti, na všechno mají svůj názor, a to mě těší, i když je to občas boj.

A čím si děláte radost s partnerem ?
Jsem oba velmi kreativní, a tak se nenudíme. Já se humorem živím, ale Juraj je o dost vtipnější než já, takže se doma dost nasmějeme. Díkybohu.

Na co se aktuálně nejvíc těšíte?
Momentálně všichni prožíváme těžké období, situace na Ukrajině je hrozivá a pozorně sledujeme její vývoj. Je náročné se těšit z čehokoli, když si uvědomíte, že naši sousedé ztrácejí domovy a musí kvůli válce utíkat ze své vlasti. Ale zároveň musíme fungovat a dělat si i malé radosti, abychom se nezbláznili. A těším se na 24.3, kdy proběhne v Praze slavnostní premiéra našeho filmu Známí neznámí a jak bude na náš film české publikum reagovat. Doufám, že to dobře dopadne. Je myslím velmi vtipný a stojí za to!


Petra Polnišová vystudovala loutkoherectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Dva roky působila v divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco v Miláně. Na Slovensku hrála v divadlech: GUnaGU v Bratislavě, L+S, Nová scéna a Aréna, v televizi účinkovala například v zábavném pořadu S.O.S., kde byla i scenáristkou a dramaturgyní. Českým diváků je známá například ze seriálu Doktor z hor. S exmanželem Matthieu Durrasem má dvě děti. S Jurajem Blockem žije od roku 2016. Dvojice spolu tráví čas nejen v soukromí, ale také na place. Petra bude nově účinkovat v nové komedii Wandy Adamik Hrycové, jejímž jedním z koproducentů je i Brocko.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související