Štěstí Tomáše Kluse: Z popěvku u táboráku je hit

foto: Jaroslav Fikota

Po filmu Známí neznámí, kde se několik měsíců před uvedením představila titulní píseň v podání Martina Hofmanna se opět diváci mohou těšit na krásnou filmovou písničku. Téměř čtyři měsíce před premiérou odhalují tvůrci videoklip s titulní písní k filmu Přání k narozeninám. Snímek se v kinech objeví 3. listopadu a autorem nové písně nazvané Štěstí je Tomáš Klus. 

Podle Kluse je pro tuto dobu píseň jako dělaná, protože její refrén zní: „ÓÓÓ, tak dej se dohromady, vždyť přece nejsi tady sám.“ Musíme si uvědomovat, že všechno, co děláme, je nutné dělat s ohledem na druhé lidi,“ vysvětlil muzikant, který píseň Štěstí natočili se svou skupinou.

Hit od táboráku

V Přání k narozeninám hraju muzikanta, který si s sebou všude bere ukulele. Když se točila závěrečná scéna u táboráku, tak jsem si tam jamoval popěvek a tak se to zalíbilo, že mi pak producent filmu Adam Dvořák zavolal, jestli bych to nechtěl dodělat, že by to byla krásná píseň k filmu,“ popsal dále Tomáš pro něhož bylo celé natáčení oslavou radosti. „Parta vůkol byla jako ze sna. Sranda neoddělitelná od práce a práce od srandy. Děkuju, že jsem mohl být součástí, a navíc to celé zabalit do písničky, která vznikla na place a film už neopustí,“ pochvaloval si.

A protože písnička vznikla u ohně, doufají tvůrci, že se tam po filmu i dostane. A nejen tam. „Je to prostě píseň, kterou si ideálně u ohně lidi zahrají. Zároveň je to pro každého muzikanta tím největším oceněním, větším, než když to rotuje v rádiích. Mně se tohle stalo asi před třemi lety, kdy jsem přijel do kempu a hráli tam moji písničku u ohně. Tehdy jsem si říkal: Teď se můžou jít Slavíci bodnout, tohle je prostě ta správná zlatá spona na mé srdce‘,“ dodal herec a muzikant.

Nová česká komedie, která vznikala pod taktovkou režisérky Marty Ferencové se natáčela v průběhu loňského léta. Volně navazuje na její poslední film Přání Ježíškovi. Natáčení začalo 10. července 2021 ve středočeské Líšnici, poté se štáb přemístil do Turska, Klánovic, Prahy, Brna a končilo se na vodě u Pikovic, kde došlo i na prázdninové opékání buřtů u zříceniny Zbořený Kostelec. 

Pohodové natáčení

„Natáčení bylo překrásné setkání lidí, kteří se dlouho neviděli, a kteří se mají rádi. Za mne doslova tekla láska,“ pochvalovala si Simona Bačáková. A Jaroslav Plesl dodal: „Já jsem byl šťasnej, když mi Marta (Ferencová) tu roli nabídla a řekla, kdo všechno v tom bude hrát. Bylo to skvělý!“ Skvěle si to užíval i Matěj Hádek, pro kterého to bylo doslova práce snů. „Jedna z nejhezčích věcí, co se člověku může stát je, že se ráno těší do práce na svoje kolegy,“ prozradil herec.

A o čem nová komedie vlastně je? Líba (Eva Holubová) je maminka, ale i babička, která vládne celou rodinou. V den svých kulatých narozenin malá lež a neplánovaná návštěva spustí lavinu nečekaných událostí, při kterých se celá velká rodina ocitne na cestě, kdy jedna nepředvídatelná situace stíhá druhou. Komedie o tom, jak se rodinná oslava zvrtne v divokou jízdu, při které si nikdo nemůže být jistý vůbec ničím. 

V hlavních rolích se vedle Kluse, Holubové, Plesla, Babčákové čti Hádka objeví i Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Igor Orozovič, David Švehlík či Valentýna Pecková. Film Přání k narozeninám do kin míří na podzim 2022. 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související