Štěstí Tomáše Kluse: Z popěvku u táboráku je hit

foto: Jaroslav Fikota

Po filmu Známí neznámí, kde se několik měsíců před uvedením představila titulní píseň v podání Martina Hofmanna se opět diváci mohou těšit na krásnou filmovou písničku. Téměř čtyři měsíce před premiérou odhalují tvůrci videoklip s titulní písní k filmu Přání k narozeninám. Snímek se v kinech objeví 3. listopadu a autorem nové písně nazvané Štěstí je Tomáš Klus. 

Podle Kluse je pro tuto dobu píseň jako dělaná, protože její refrén zní: „ÓÓÓ, tak dej se dohromady, vždyť přece nejsi tady sám.“ Musíme si uvědomovat, že všechno, co děláme, je nutné dělat s ohledem na druhé lidi,“ vysvětlil muzikant, který píseň Štěstí natočili se svou skupinou.

Hit od táboráku

V Přání k narozeninám hraju muzikanta, který si s sebou všude bere ukulele. Když se točila závěrečná scéna u táboráku, tak jsem si tam jamoval popěvek a tak se to zalíbilo, že mi pak producent filmu Adam Dvořák zavolal, jestli bych to nechtěl dodělat, že by to byla krásná píseň k filmu,“ popsal dále Tomáš pro něhož bylo celé natáčení oslavou radosti. „Parta vůkol byla jako ze sna. Sranda neoddělitelná od práce a práce od srandy. Děkuju, že jsem mohl být součástí, a navíc to celé zabalit do písničky, která vznikla na place a film už neopustí,“ pochvaloval si.

A protože písnička vznikla u ohně, doufají tvůrci, že se tam po filmu i dostane. A nejen tam. „Je to prostě píseň, kterou si ideálně u ohně lidi zahrají. Zároveň je to pro každého muzikanta tím největším oceněním, větším, než když to rotuje v rádiích. Mně se tohle stalo asi před třemi lety, kdy jsem přijel do kempu a hráli tam moji písničku u ohně. Tehdy jsem si říkal: Teď se můžou jít Slavíci bodnout, tohle je prostě ta správná zlatá spona na mé srdce‘,“ dodal herec a muzikant.

Nová česká komedie, která vznikala pod taktovkou režisérky Marty Ferencové se natáčela v průběhu loňského léta. Volně navazuje na její poslední film Přání Ježíškovi. Natáčení začalo 10. července 2021 ve středočeské Líšnici, poté se štáb přemístil do Turska, Klánovic, Prahy, Brna a končilo se na vodě u Pikovic, kde došlo i na prázdninové opékání buřtů u zříceniny Zbořený Kostelec. 

Pohodové natáčení

„Natáčení bylo překrásné setkání lidí, kteří se dlouho neviděli, a kteří se mají rádi. Za mne doslova tekla láska,“ pochvalovala si Simona Bačáková. A Jaroslav Plesl dodal: „Já jsem byl šťasnej, když mi Marta (Ferencová) tu roli nabídla a řekla, kdo všechno v tom bude hrát. Bylo to skvělý!“ Skvěle si to užíval i Matěj Hádek, pro kterého to bylo doslova práce snů. „Jedna z nejhezčích věcí, co se člověku může stát je, že se ráno těší do práce na svoje kolegy,“ prozradil herec.

A o čem nová komedie vlastně je? Líba (Eva Holubová) je maminka, ale i babička, která vládne celou rodinou. V den svých kulatých narozenin malá lež a neplánovaná návštěva spustí lavinu nečekaných událostí, při kterých se celá velká rodina ocitne na cestě, kdy jedna nepředvídatelná situace stíhá druhou. Komedie o tom, jak se rodinná oslava zvrtne v divokou jízdu, při které si nikdo nemůže být jistý vůbec ničím. 

V hlavních rolích se vedle Kluse, Holubové, Plesla, Babčákové čti Hádka objeví i Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Igor Orozovič, David Švehlík či Valentýna Pecková. Film Přání k narozeninám do kin míří na podzim 2022. 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související