BRADLEY COOPER: „Chtěl jsem být nindžou nebo vojákem!”

A zrodila se hvězda...
foto: Instagram Bradley Cooper

Díky úspěchu „A Star Is Born” zná jeho pronikavý pohled snad každá žena na světě. Role v remaku slavného filmu, který také režíroval, mu mimořádně sedla a fanynky šílely.

Někteří kritici po premiéře sice tvrdili, že největším překvapením snímku byl fakt, že Bradley Cooper umí režírovat a Lady Gaga hrát, ale nominaci na Oskara za svůj herecký výkon dostal Cooper právem.

Není divu, že se o pohledného herce později strhla lavina zájmu, která postupně, jak už to tak bývá, opadla. Pojďme si ale tohoto šaramantního Američana trochu připomenout a říct si o něm pár zajímavostí, které pravděpodobně netušíte.

Chtěl jsem na Valley Forge

Jako malý spíš vypadal jako holka, protože jeho matka si hodně zakládala na jeho dlouhých vlasech. Možná i proto toužil stát se vojákem nebo nindžou. „Prosil jsem otce, aby mě poslal na vojenskou akademii ve Valley Forge,” prozradil v roce 2013 portálu The Philadelphia Inquirer. „To číslo jsem našel ve Zlatých stránkách. Řekl ne. Zkoušel jsem to dál, ale jen mi řekl, nevíš, o čem mluvíš,” vzpomínal Bradley. „A také jsem si myslel, že jen nindžové chápou smysl života a smrti. Tak jsem pak až do svých jednadvaceti žádal otce, aby mě poslal do Japonska, abych se mohl stát jedním z nich…”

foto: Instagram Bradley Cooper

Oženil se, ale dceru má s jinou

V roce 2006 si Cooper vzal herečku Jennifer Esposito. Dvojice se ale vzápětí rozvedla, po necelých šesti měsících manželství. Dceru má se svou bývalou přítelkyní Irinou Shayk. Randit spolu prý začali v roce 2015 a rozešli se v roce 2019. A i když už spolu nejsou, svou dceru Leu De Seine Shayk Cooper, která se narodila v roce 2017, údajně vychovávají společně.

https://www.instagram.com/p/Bx9n2AqnyXr/

Je hrdým fanouškem

Není tajemstvím, že Bradley Cooper je hrdý na svou rodnou Philadelphii, podobně jako jeho postava z filmu „Silver Linings Playbook” (2012). Je také skalním fanouškem profesionálního fotbalového klubu Eagles. Když jeho tým vyhrál v roce 2018 svůj první Super Bowl šampionát, herec při sledování zápasu neudržel své vzrušení.

https://www.instagram.com/p/CBo-7B2HlLB/

Jeho hereckým idolem je Robert de Niro

O legendárním herci Robertu De Nirovi se Cooper opakovaně zmiňuje jako o zdroji inspirace pro svou kariéru. Dvojice spolupracovala na filmu „Limitless” z roku 2011 a o rok později na dramatu „Silver Linings Playbook”. V roce 2018 Cooper přiznal listu The Hollywood Reporter, že na jeho režijní debut, „A Star Is Born” (Zrodila se hvězda, 2018), ho nejlépe připravil právě De Niro.

foto: H.C.E.

Mluví plynně francouzsky a skvěle vaří

Herec se naučil francouzsky na Georgetownu a jazyk piloval i při studiu ve Francii. Skvěle mluví i po letech. Rozhovory pro francouzský tisk poskytuje výhradně ve francouzštině, aniž by použil překladatele.
Jeho láska k vaření se ale zrodila už mnohem dříve, díky italské babičce. „Moje babička byla úžasná kuchařka. Jako dítě jsem jí pomáhal dělat ručně vyráběné těstoviny, cavatelli a ravioli. Byla to jedna z mých nejoblíbenějších věcí. Moc se mi líbí myšlenka, že uvaříte něco báječného jen z toho, co najdete v ledničce,” vyznal se.

foto: Forum Film CZ

Šéfkuchaře si zahrál už dvakrát — nejprve v krátkém seriálu stanice Fox „Kitchen Confidential” a později v roce 2015 v romantickém dramatu Dokonalý šéf (Burnt). Na natáčení filmu se prý několik týdnů připravoval s michelinským šéfkuchařem Marcusem Wareingem. V rozhovoru pro Bon Appetit v roce 2015 Wareing prozradil, že Cooper už se docela dobře v kuchyni vyznal i před jejich lekcemi.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související