Cesty za kulinářskými zážitky: Jak se jí v Dubaji?

foto: Dubai Tourism

Pokud jste v Dubaji ještě nikdy nebyli, možná si říkáte, že tu dozajista převládá tradiční arabská kuchyně. Nic ale nemůže být vzdálenějšího pravdě. Tak jako se tento emirát už před lety otevřel světu, nabízí i všechny jeho chutě. A se vší parádou.

Pravda je, že v Dubaji se jí vážně skvěle. Od těch nejluxusnějších restaurací počínaje, přes ty klasické až po úplně obyčejná malá bistra ve staré části města či klasický pouliční fastfood, všude se najíte více než dobře. To není žádné moudro vyčtené z průvodce, mluvím z vlastní zkušenosti. Ať už si vyberete podnik, kde za jídlo nedáte víc než v průměrné české hospodě, nebo exkluzivní restauraci, nebudete zklamáni.

Michelin nebo fastfood?

Skvěle se například najíte v íránské restauraci Al Ustad Special Kebab ve staré části města kam s oblibou chodí i příslušníci královské rodiny. Nabízí tu různé druhy kebabů grilovaných na žhavém uhlí a jsou opravdu vynikající. Navíc za ceny, které vaši peněženku rozhodně nezruinují.

Pokud ovšem toužíte po ne všednějším zážitku, doporučuji restauraci v jednom z nejluxusnějších hotelů světa Burdž al Arab. Běžně se sem nemáte šanci podívat. Přístup sem mají pouze ubytovaní nebo ti, kdo si předem zajistí rezervaci do zdejšího Skyview Baru či právě restaurace Al Muntaha ve 27. patře známé „plachetnice“.  Ano je to trochu jiná liga, ale překvapivě ne nedostupná. Zajít sem můžete na brunch či oběd, který vychází jen o málo dráž než v tuzemských luxusních restauracích. Ale tím pravým zážitkem je samozřejmě večeře. Šéfem tu je Francky Semblat, kuchař ověnčený třemi michelinskými hvězdami. A garantuji vám, že až jeho výtvory ochutnáte, dáte mi za pravdu, že občas se vyplatí zainvestovat do skutečného gurmánského zážitku. Kompletní menu najdete na jumeirah.com.

Velmi dobře se ale najíte po celém městě. Pestrá škála restaurací je například v Dubai Marina, kde najdete snad všechny kuchyně světa. Za návštěvu stojí i menší občerstvení v Old Townu, kde opravdu za pár korun nabízí nejrůznější dobroty arabské kuchyně.

foto: Dubai Tourism

Festival jídla

Právě teď se navíc až do 15. května v Dubaji koná Dubai Food Festival (DFF), každoroční festival jídla. Letošní, již devátý ročník, zavede hosty na strhující prohlídku města a představí to nejlepší z autentické domácí kuchyně i koncepty vytvořené místními gastronomickými mistry svého oboru. V rámci festivalu můžete nabštívit světově uznávané špičkové restaurace i kurzy předních šéfkuchařů.

Výhodná „meníčka“

Ve spolupráci se 40 nejlepšími restauracemi ve městě se od 6. května vrací Dubai Restaurant Week (DRW) se speciálně sestavenými tříchodovými večerními menu v ceně od 150 AED (975 Kč) na osobu nebo dvouchodovými obědovými menu od 95 AED (617 Kč). Návštěvníci si tak mohou vychutnat vyladěné pokrmy připravené z těch nejčerstvějších surovin, a to vše za atraktivní cenu s až 50% slevou.

Návštěvníci si za speciální ceny v rámci této akce budou moci užít také restaurace s legendárním výhledem a světovými jmény, mezi něž patří například 99 Sushi Bar and Restaurant, Hutong nebo Inti. Kompletní seznam restaurací najdete na www.dubaifoodfestival.com. Rezervace na DRW jsou již zahájeny, ovšem počet míst je omezen, proto je nutné rezervaci provést předem. Místa si lze na www.opentable.ae.

foto: Dubai Tourism

Kurz se šéfem

Zájemce o jedinečná a neopakovatelná kulinářská dobrodružství potěší i návrat akce Foodie Experiences, která bude probíhat po celou dobu konání DFF (2.–15. května). Nabídne pečlivě sestavenou sérii nejžádanějších a nejvýznamnějších dubajských šéfkuchařských kurzů i netradičních zážitkových gastronomických konceptů. K třešničkám na dortu letošního ročníku patří mimo jiné také kurz výroby sushi s šéfkuchařem Tatsu v restauraci 1004 Gourmet, několikachodové menu z jinak vyhazovaných zbytků jídla v restauraci Lowe nebo kurz přípravy paelly v restauraci Suq (Four Seasons). Rezervace na všechny zážitky v rámci Foodie Experiences je nutná předem, a to kontaktováním vybrané restaurace.

Zdroj: Dubai TourismLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související