Chodíte do ložnice už jen spát? Je na čase to změnit

foto: Unsplash

V dlouhodobých vztazích to už tak bývá, že jiskra časem vyprchá a nám se prostě nechce. Nebo nemáme chuť ani náladu. Milování se z kolonky pravidelně přesune do občas a nás už to ani nezarazí. Přijmeme to jako fakt. Tak staří ale přeci nejste, abyste rezignovali. Jak to změnit? Možností je víc než dost.

Léta soužití nás často otupí a z láskyplného tělesného spojení se stane povinný domácí tělocvik, který nás už jednoduše nebaví. Najít v partnerovi znovu zalíbení není úkol na jeden večer, ale výrazně vám s tím mohou pomoci následující tři klíčová slova.

Abstinence

Ano, zní to možná podivně, ale vezměte to logicky. Po čem obvykle nejvíc toužíme? Po tom, co je vzácné a máme toho nedostatek. A se sexem je to stejné. V každém páru je úplně normální, že každý má jiné potřeby, ale pokud svůj milostný život chcete opravdu nakopnout, zkuste se domluvit na cílené abstinenci. Jak bude dlouhá je jen na vás, obvykle se doporučuje týden či dva, je to ovšem hodně individuální. Zkrátka si na sobě vyzkoušejte, za jak dlouho vám tělesný kontakt začne chybět. Mazlení, dotyky a polibky jsou v tobě cílené abstinence povolené, ale pokud je vynecháte, nic se neděje. Zkrátka tomu dejte volný průběh a uvidíte, co se stane. Změnit by se mohlo mnohé. Vaše vzájemná touha především.Meditace

Asi si říkáte, co má relaxační technika společného se sexem, ale překvapivě velmi mnoho. Abychom se dokázali pořádně uvolnit, nacítit se na partnera a milování si skutečně užít, potřebujeme klidnou, plně soustředěnou mysl. „Meditační techniky všímavosti nám pomáhají stát se vědomějšími a pozornějšími k vlastním i partnerovým emocionálním signálům,“ říká vztahová koučka Clarissa Silva. A připomíná metodu „pomalého sexu“, která vede k delším a intenzivnějším orgasmům. Ale vědomá sexuální meditace nás naučí mnohem víc, poznat, jak reaguje naše tělo, co nás opravdu vzrušuje a co k uspokojivému milování potřebujeme. Zkuste si někdy najít chvíli, kdy vás nikdo nebude rušit a nechte myšlenky jen tak plout. Dovolte si jakékoli erotické fantazie a vnímejte, jak na ně vaše tělo reaguje. A pokud se s tím následně svěříte i partnerovi, body pro vás.

Změna

Co je největším zabijákem uspokojivého sexu? Ano, hádáte správně, nuda! Stále stejné pozice, čas i místo postupně vyhubí jakékoli vzrušení a radost. Což jsou dost pádné argumenty k tomu, abychom se snažili o jakoukoli změnu. Každá se počítá. Nemusí to být zrovna revoluce, evoluce bude úplně stačit. Snažte se změnit cokoli i nepatrný detail, čas prostředí, techniku. Povídejte si o tom, co byste rádi, dopřejte si čas a na nic netlačte. Jak radí párová a sexuální terapeutka Lisa Thomas, vzdejte se představ, jak by měl váš sex vypadat a začněte experimentovat. S předehrou, líbáním, dotyky. Zapomeňte na zábrany a berte to jako hru, jejímž cílem je se ještě více uvolnit a dopřát si co nejuspokojivější potěšení. A zkuste do svého vztahu pustit co nejvíce intimity, ta je pro dobré milování skutečně stěžejní.

Zdroj: psychologytoday.com, www.everydayhealth.com, www.medicalnewstoday.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související