Skvělý ranní start: Grepová limonáda s rozmarýnem

Doplnit ji můžete i dalšími bylinkami. Pomáhá i při nachlazení a virózách.
Grepová limonáda s rozmarýnem
foto: Jaroslav Fikota

Oblíbili jste si ranní sklenku vody s citronem? Dobře děláte. Grepová limonáda je další skvělá možnost, jak začít nový den.

Grepová limonáda se dá popíjet klidně celý den. Pokud nemáte rádi aromatickou vůni rozmarýnu, klidně jej vynechte nebo nahraďte jinou bylinkou, například mátou nebo meduňkou. Skvělá je i kombinace s dalšími citrusy: pomerančem, mandarinkou i citronem. Sladit není nutné, ale pokud se bez sladké chuti neobejdete, může se grepová limonáda doplnit stévií, případně lžičkou třtinového cukru.

Na cca 4 porce potřebujete:

  • 1 litr jemně perlivé vody
  • 1 větší grep
  • 3 snítky rozmarýnu
  • 1 porce 32 kcal

Postup:

Vodu nalijte do džbánu, grep oloupejte, nakrájejte na plátky, přidejte i s rozmarýnem do vody a nechte přes noc v lednici. Tento nápoj vám dodá dostatek vitaminu C, který má protizánětlivé účinky a pomáhá i ve chvílích, kdy máte oslabenou imunitu nebo cítíte příznaky počínajícího nachlazení. Rozmarýn je zdrojem antioxidantů, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých volných radikálů. Navíc tímto nápojem doplníte denní dávku vápníku, železa, sodíku a zinku. Při nachlazení je možné použít i tymián, který má velmi dobré účinky zejména při kašli, zmírňuje především suchý dráždivý kašel. Při velkém zahlenění a rýmě je velmi vhodná šalvěj a rýmovník.

Další skvělé recepty na Runwayonline.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související