Filmy a seriály pro rok 2023. Netflix představil očekávané novinky

foto: Unsplash

Nový rok znamená nejen nové příležitosti, ale i spoustu kulturních novinek. A určitě vás bude zajímat s jakými letos přijde Netflix. Tak tady jsou!

Netflix konečně představil dlouho očekávaný program na tento rok a věřte, že je na co se těšit. Letos nasadí hned šestnáct nových filmových titulů. Uvidíte své oblíbené herce a herečky jako jsou Jennifer Aniston, Emily Blunt, Millie Bobby Brown, Bradley Cooper, Chris Evans, Zac Efron, Jodie Foster, Jamie Foxx, Kevin Hart, Chris Hemsworth, Jonah Hill, Nicole Kidman, Ashton Kutcher, Jennifer Lopez, Eddie Murphy, Julia Roberts nebo třeba Adam Sandler a Reese Witherspoon.

Mezi plánovanými tituly se objeví pokračování filmových bestsellerů (Murder Mystery 2 i Extraction 2), na své si přijdou i děti (Damsel a animovaný film Leo). Dočkají se také milovníci akčních filmů (Heart of Stone), komedií (You People), ale i dramat (The KillersPain Hustlers) a romantických komedií (Your Place or MineThe Family Affair). A to není vše, co se letos chystá! Netflix si schovává ještě pár překvapení, které si nechával jako své želízko v ohni. Jaké super premiéry si pro nás tedy přichystal?

Z jiného těsta

Z jiného těsta (You People) je nová komedie s oblíbeným hercem Eddiem Murphym a Jonahem Hillem. Začátky vztahu nejsou vždy jednoduché, zvlášť v dnešní moderní době, celá rodina tak musí napnout všechny síly, aby se vyrovnala s kulturními, sociálními,  generačními rozdíly a různými očekáváními. Ve snímky se objeví i Lauren London, Nia Long, Julia Louis-Dreyfus nebo David Duchovny. Premiéra 27. ledna.

U tebe nebo u mě?

U tebe nebo u mě? (Your Place or Mine) v hlavních rolích Reese Witherspoon a Ashton Kutcher – staří přátelé, co spolu nikdy nezačali randit. Když si na týden prohodí své životy, začnou si konečně plně uvědomovat, co by mohli společně získat nebo ztratit. Těšit se můžete i na Jesse Williamse, Zoë Chao, Tig Notaro a Steve Zahna. Premiéra 10. února.

Ty, 4.řada

Ty 4. (You 4.) – toxický člověk Joe Goldberg se vrací. Tentokrát však už to nebude milý knihkupec z New Yorku, ani prodavač z L.A. či milující manžel. Má totiž novou image i jméno. Nechal si narůst vousy a teď je z něj profesor Jonathan Moore. Na konci třetí řady se ukrýval v Paříži a osud ho zavedl až do Londýna. Premiéra první části čtvrté řady bude 10. února, druhá část pak 10. března.

Outer Banks 3.série

Přestože seriál Outer Banks získal na ČSFD hodnocení 77%, není mu dopřáno tolik pozornosti. I tak bude letos uvedena třetí série, která bude sledovat osudy teenagera Johna B. a jeho přátel. Tento kriminální seriál pro mladistvé poprvé debutoval v dubnu 2020 a v červenci 2020 se vrátil s očekávanou druhou sérií. Získal několik nominací, včetně prestižních ocenění za nejlepší drama a nejlepší mužskou televizní hvězdu na People’s Choice Awards. Ve třetí řadě se tak můžeme těšit opět na Madelyn Cline, Chase Stokese, Madison Bailey, Rudyho Pankowa, Jonathona Davisse, Carlacie Grant a Drewa Starkeyho. Premiéra 23. února.

Luther: Pád z nebes

Po pěti řadách úspěšného seriálu se diváci mohou těšit na celovečerní film s názvem Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun). Idris Elba se ve snímku vrací k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Objeví se ve chvíli, kdy geniální vyšetřovatel sedí ve vězení. Londýn ale terorizuje krvavý zabiják, a tak John utíká na svobodu, ochotný udělat pro dopadení svého soka úplně cokoliv. V dalších rolích uvidíte Cynthii Erivo, Andy Serkise a Dermota Crowleyho. Premiéra 10. března.

Světlo a stíny 2. série

Světlo a stíny byl na Netflixu žhavou novinkou loňského roku. Proto šel i letos na jistotu a do hlavní role opět obsadil populárního herce z filmů Letopisy Narnie: Princ Kaspian nebo Dorian Gray Bena Barnese coby generála Kirigana a Jessie Mei Li, která se vrátí v roli Aliny Stark. Americký fantasy seriál vytvořený Ericem Heissererem, je natočený podle románů Griša: Světlo a stíny a Šest vran od Leigh Bardug. Premiéra první řady byla 23. dubna 2021 a fanoušci už netrpělivě čekají na druhou sérii. Nenápadná kartografka, jež se v první řadě dozvěděla, že je vzácnou vyvolávačkou Slunce Grišou, se schopností manipulovat se světlem, bude opět ústřední postavou. Nová řada představí i nové, dlouho očekávané postavy včetně Wylana Hendrikse (Jack Wolfe), Nikolaje Lantsova (Patrick Gibson), Tolyi Yul-Bataara (Lewis Tan) a Tamar Kir-Bataar (Anna Leong Brophyo). Premiéra 16. března.

Vražda v Paříži

Poté, co Adam Sandler a Jennifer Aniston vyšetřili Vraždu na jachtě, založili si soukromou detektivní agenturu. V pokračování Vražda v Paříži (Murder Mystery 2) jsou znovu v daleko větším průšvihu, než odpovídá jejich kvalifikaci. Po únosu přítele se zapletou do mezinárodního vyšetřování… Dále hrají Adeel Akhtar, John Kani, Mark Strong, Mélanie Laurent a Jodie Turner-Smith. Premiéra 31. března.

Bridgertonovi 3. série

Netflix myslí i na milovníky romantiky a seriál Bridgertonovi se tak letos dočká třetí série. Po rekordní sledovanosti druhé řady si rovnou objednal natočení i čtvrté. Konečně se tak dovíme jak se rozvine vztah mezi Colinem a Penelope, který skončil ne zrovna láskyplně. Přestože kolem tohoto seriálu Netflix stále mlží, je více než pravděpodobné, že třetí sezóna Bridgerton by mohla mít premiéru letos na jaře nebo v létě.

The Mother

Matka (The Mother) je americké akční drama novozélandské režisérky Niki Caro, která je například zodpovědná za povedené drama Pán velryb z roku 2002. Za scénářem stojí Misha Green, Andrea Berloff a Peter Craig. Hlavní hrdinkou je latinskoamerická herečka Jennifer Lopez, která opět dokazuje, že dokáže téměř cokoliv. V příběhu ztvární nemilosrdnou atentátnici, která byla před lety nucena vzdát se své dcery, když byla na útěku před svými nepřáteli. Když je však i přesto ohrožen život jejího dítěte, Jennifer se rozhodne opustit svůj úkryt, aby ji ochránila. Ve snímku dále hraje Gael García Bernal, Joseph Fiennes, Omari Hardwick, Paul Raci, Yvonne Senat Jones, Jesse Garcia a Lucy Paez. Premiéra 12. května.

Vyproštění 2

Herec Chris Hemsworth své úchvatné tělo opět ukáže jako Tyler Ryke v akčním thrilleru Vyproštění 2 (Extraction 2). Tentokrát bude muset zachránit rodinu gangstera z vězení. Kdo nezná zákulisní informace o tomto seriálu, pár zajímavostí tu pro vás máme. Původně se měl film natáčet v Austrálii, ale kvůli lockdownům se rozhodli tvůrci film natočit v Česku, za což Netflix utratil během 75 natáčecích dnů dvě a půl miliardy korun. 

Velká část scén natáčených v Čechách probíhala v odléhlých částech Ústeckého kraje v době pandemie covidu-19. Štáb měl díky tomu nadstandardní klid na natáčení a málokdo se o dění kolem filmu zajímal. Největší poprask způsobil až Chris Hemsworth, když na Instagramu sdílel video z jízdy na vlaku u obce Vejprty. V tu chvíli se o film začali zajímat jak místní, tak zahraniční novináři. Natáčení probíhalo v prosinci 2021 v Mladé Boleslavi a následně v lednu 2022 v obcích Litoměřice a Terezín. V tomto období bylo velmi málo sněhu, což některé scény zkomplikovalo. Poslední dotáčky probíhaly 24. března 2022 u obce Výsluní na Chomutovsku. Štáb měl povolení uzavírat zdejší silnici v krátkých intervalech pouze pro tento den a projíždějící vozidla se tak nevědomky stala součástí filmových záběrů. Premiéra 16. června.

Zaklínač 3.série

Netflix odstartuje další výpravu na Kontinent, kde se bude dále rozvíjet příběh zaklínače Geralta a jeho chráněnky Ciri. Stále větší zmatek panuje v Severním království a nilfgaardské vojsko z toho těží. Zároveň se připravuje i 4. série: Geraltova pouť, která však bude pokračovat už bez Henryho Cavilla. Ten si totiž musí znovu obléct kostým Supermana. Ve čtvrté sérii ho tak v roli Geralta nadobro vystřídá herec Liam Hemsworth (Hunger GamesThe Last Song), mladší bratr známějšího Chrise Hemswortha (ThorRivalové). Všichni tak čekají, jakým směrem herec tuto oblíbenou postavu posune. Zaklínač 3. série se chystá na léto 2023.

Red Notice 2 

Samotné natáčení začíná a Netflix opět vsadil na osvědčené herecké trio Gal Gadot, Dwayne Johnson a Ryan Reynolds. Je vidět, že tvůrci mají jasný cíl. Natočit kvalitní kultovní trilogii po vzoru Dannyho parťáků. Aby také ne, když odvážná loupež, která svedla dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců a dva znepřátelené gangstery, zajistila Neflixu prvenství ve sledovanosti na vlastní platformě. Během natáčení Red Notice 2 se rovnou točil i Red Notice 3. Druhého Red Notice se dočkáme již v letošním roce.zdroj: Netflix.com, Whats-on-netflix.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související