Flow jóga s Jiřinkou: Jak se naučit soustředit?

foto: Unsplash

Míváte problém soustředit se jen na jednu věc? Často se vám rozutíkají myšlenky? Jóga vám pomůže. A nepotřebujete k tomu nic jiného než chuť to zkusit.

Jóga vás naučí správně dýchat, protáhnout se i milovat a respektovat své tělo. Jógové pozice si můžete vyzkoušet kdykoli během dne. Když ráno vstanete, večer před spaním, při pauze v práci nebo klidně při procházce v parku. Nepotřebujete k tomu vlastně vůbec nic, jen snahu něco málo pro sebe udělat. Pokud se vám nechce hned na hodinu s lektorem, můžete to v klidu zkoušet i doma. Stačí pár minut denně.

Najděte si jakékoli klidné místo v bytě, kde vás nikdo nebude rušit. Dnes se zaměříme na pozici Vírabhadrasana 2/ bojovníka 2. Zkušená lektorka Jiřina Dobrovolná vám v následujícím videu ukáže, jak na to. Zkoušet to můžete i podle následující fotogalerie, kde jsou jednotlivé pozici názorně ukázány a popsány. Při provádění pozice se snažte soustředit jen sami na sebe, vnímejte pouze své tělo, svůj dech, případně si pusťte nějakou uklidňující hudbu. A až se vám kdykoli během dne myšlenky znovu rozutečou, vzpomeňte si na tuto chvíli. A prodýchejte to. Několika minutové zaměření se jen na svůj dech je tou nejlepší terapií, jak se naučit lépe soustředit na tady a teď.

Nezapomeňte, že před jógou je vhodné alespoň dvě hodiny nic nejíst a těsně před lekcí ani nepít. Budete se tak cítit mnohem lépe. Tak jdeme na to.

Jak cvičit?

Zpevněte nohy, rozpažte ruce a aktivujte střed těla. Zkoncentrujte mysl do jednoho bodu. Ze základní pozice přejděte do úklonu k jedné noze, přes střed do úklonu k druhé noze a pak vystřídejte obě strany.

Krásný den🙏

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související