Jak se co nejrychleji odstřihnout od svého ex?

Čtyři věci, které musíte udělat. A bude vám líp!
Jak se odstřihnout od svého ex
foto: PxHere

Nebudeme si lhát. Bolí to. Vždycky. Bez ohledu na to, jak dlouho jste spolu byli, kdo za to může, nebo jak velká láska to byla. Je konec a vám nezbývá nic jiného než svého/svou ex vyhnat z hlavy. Což se lehko řekne, že?

Rozchod patří k jedné z nejtěžších psychický zátěží, které nás v životě mohou potkat. A vyrovnat se s ním bývá hodně těžké. Po rozchodové období prochází různými fázemi, lítost střídá vztek, pořád dokola přemýšlíme, kde byla ta chyba…. Každý to vnímá trochu jinak, ale příjemné to rozhodně není. Ta dobrá zpráva je, že můžete tohle utrpení výrazně zmírnit. Jak?

Mažu tě

Jasně, řekli jste si, že budete kamarádi nebo dokonce pořád doufáte, že se k vám vrátí. Tak možné je všechno, ale pro tuto chvíli ho vymažte. A to doslova. Zablokujte si ho/ji na sociálních sítích, pryč s telefonním číslem, nescházejte se se společnými kamarády. Alespoň na čas. Tohle překlenovací období může trvat jen chvíli, ale věřte, že ho potřebujete. Každý kontakt, byť jen elektronický, jitří vaši bolest, udržuje vazbu a zvyšuje hladinu stresu, tudíž pro své vlastní dobro se nadechněte a „delete darling“.

Zbavte se vzpomínek

Nebo lépe řečeno všech připomínek. Psychologové jim říkají spouštěče emocí, což je velmi výstižný výraz. Může to být cokoli, hloupý kamínek z vaší první dovolené, šaty, stůl v oblíbené kavárně, společné fotky, oblíbené víno, co tak rád/a pil/a… Každá z těchto věcí vám jen krutě připomíná nemilosrdnou skutečnost, že už nejste spolu. A je potřeba se jich zbavit. Pomáhají i takové zdánlivé maličkosti, jako když začnete chodit na procházku jinam, než jste byli zvyklí spolu, nebo se vyhnete všem místům, kde jste spolu trávili čas.

Naplánujte si spoustu aktivit

Ať je vám sebe víc smutno, zabavte se. Obvolejte kamarády, začněte běhat, pilujte jógu, přihlaste se na jakýkoli online kurz, uvařte šestichodové menu, učte se španělsky. Dělejte cokoli, jen neseďte s hlavou v dlaních u romantických filmů. Hlavně ať se něco děje. Ideálním stavem je, pokud večer padnete do postele tak utahaní, že nebudete mít čas přemýšlet stále dokola nad tím, kde se stala chyba a proč se z vaší lásky stala bývalá. Říká se tomu objevit své staré já, tedy nejlépe vrátit se ke všemu, co jste měli rádi a čeho jste se možná kvůli vztahu vzdali.

Nehledejte vinu

Spolu jste žili, spolu jste se rozešli a ať už to bylo jakkoli, jste v tom oba. A víte co? Nakonec je to úplně jedno, kdo za to může. V hloubi duši stejně tušíte, proč se to stalo a pokud se chcete posunout dál, přiznejte si to a odpíchněte se od toho. Myslete na to, co vás vztah naučil, co nefungovalo a čeho se raději příště vyvarovat. Že to moc nejde? Pak nezbývá než si připomenout všechna partnerova negativa. Jen si je pěkně sepište. Všechna. A alespoň třikrát za sebou si je nahlas přečtěte. Nebyl zase tak úžasný, co říkáte?

Zdroj: markmanson.net, www.healthline.com, www.nairaland.com

Čtěte dál:


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související