Jak vypadat mladší? Vyhněte se zbytečným chybám při líčení

foto: Unsplash

Maskéři filmových hvězd moc dobře ví, jak opticky přidat léta. Ale funguje to i naopak. Pokud chcete působit mladší, naučte se pár účinných triků, které při správném provedení uberou klidně i deset let.

Na co se tedy zaměřit především, abychom si ubraly léta a vypadaly mladší? Není to rozhodně o nakupování drahých přípravků, ale spíše o zamezení řady chyb, které na sobě často z neznalosti či zvyku pácháme.

Špatně tvarované obočí

Přísná linka přidává léta, naopak jemně tvarovaný, širší oblouk přirozeného tvaru tvář opticky změkčuje. A to si vždy spojujeme s mládím. „Pokud vám už po letech vytrhávání a úprav moc huňaté obočí nezbylo, vyzkoušejte microblading,“ radí odbornice na permanentní make-up Karen Betts. My ale dodáváme, že není vždy sázkou na jistotu nechat odborníka tvořit jen tak bez rozmyslu. Raději si předem ujasněte svoji představu a tu pak konzultujte. Výsledkem úprav by měla být maximální přirozenost. Klidně se podívejte na svoje starší fotky z mládí, zejména původní tvar obočí je důležitý, snažit se o zcela jiný nikdy nevede k dobrému výsledku.

Mnoho korektoru

Další častou chybou je nanášení příliš silné vrstvy korektoru. Zejména v oblasti kolem očí se pak usazuje v jemných vráskách. A místo aby je zamaskoval, tak je ještě zdůrazní. Mnoho žen má sklony k tmavým kruhům pod očima, které překrývají korektorem, jenže při špatném nanášení může být výsledek ještě horší. Zvolit je třeba rozjasňující tekutý korektor se středním krytím a lehkou konzistencí. Důležitá je i volba odstínu, vždy vybírejte raději světlejší, ideálně o tón, maximálně dva než je váš make-up. Do pleti ho musíte řádně zapracovat štětcem nebo konečky prstů. A vždy nanášejte velmi slabou vrstvu, pokud by nestačila, naneste zhruba po deseti minutách další.

Absence tvářenky

Stačí dva tři tahy a výsledek je okamžitý. Působíte mladší. Dobře vybraná tvářenka dokáže zázraky. Volte takovou, která zároveň slibuje i rozjasnění nebo ji rovnou míchejte s rozjasňovačem. Nanášet začínejte těšně pod hranou lícní kosti a pokračujte směrem ke spánkům. Velmi důležité je řádné rozetření, pokud barvy nenesete příliš, odsajte ji ubrouskem nebo jemně navlhčeným tamponem. Lepších výsledků dosáhnete s krémovými tvářenkami, jejich nanášení ale chce trochu cviku. Učte se vždy při denním světle a pokud si nejste jisté, vyfoťte se a výsledek vždy pořádně ze všech stran prozkoumejte.

Co se týká výběru barvy, tam to chce opravdu vyzkoušet. Obecně ale nikdy nic nezkazíte se světlejší starorůžovou, která je poměrně univerzální a sluší prakticky všem. Pozor si dávejte na příliš tmavé nebo oranžové odstíny, ty pasují málokomu a práce s nimi vyžaduje většinou ruku profesionála.

Příliš výrazné oční linky

Správně orámované oko vypadá větší a jasnější, ale na kočičí oční linky ve stylu Adele raději zapomeňte, zbytečně přidávají léta a upozorňují na vějířky kolem očí. „Linky nanášejte kajálovou tužkou lehce mezi kořínky řas, aby byly co nejtenčí. Tím vyvoláte dojem hustých bohatých řas,“ radí vizážistka Jessie Powers. Odstín volte ideálně v barvě vaší oční duhovky, to působí nejpřirozeněji. Pokud chcete vypadat mladší, vyvarujte se zcela černých silných linek a příliš výrazných barev. Líčení očí by mělo působit jemně a měkce, k tomu jsou ideální jemně kouřové nebo například bronzové stíny bez ostrých přechodů.

Líčení bez základu

Pokud toužíte po mladší rozjasněné pleti, naučte se používat primer, který se nanáší pod make-up na pokožku ošetřenou sérem a denním krémem. Make-up pak mnohem lépe přilne k pleti a vydrží na ní podstatně déle. Primer nebo-li báze, má za úkol zjemnit a stáhnout póry a rozjasnit i vyhladit pleť. Některé umí i odrážet světlo, zmatnit pokožku, je-li to potřeba, a prodlužují trvanlivost nalíčení. Díky nim make-up také lépe skryje drobné nedostatky a působí přirozeněji. Po nanesení je dobré pár minut počkat, aby pleť přípravek dobře vstřebala, a teprve potom nanést make-up.

Zdroj: www.express.co.uk, www. elle.com, www. www.anewmode.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související