Potřebujete vzpruhu? 21 slavných muzikálů, které vám zvednou náladu

foto: CinemArt

Slavné ikony a jejich životopisné příběhy. Není lepší téma pro filmy plné hudby a tance. Všechno začalo oscarovým filmem Ramiho Maleka Bohemian Rhapsody (2018) o divokém životě Freddieho Mercuryho. Takové snímky jsou vždy sázkou na jistotu. zejména ty, které se opravdu povedly. Přinášíme přehled nejlepších muzikálů, které si teď můžete pustit na streamovacích platformách.

Líbil se vám příběh Eltona Johna ve filmu Rocketman s Taronem Egertonem v hlavní roli? Nebo oceněný snímek Elvis z roku 2021 či muzikál o Whitney Houston I Wanna Dance with Somebody (2022)? Pokud jste ani jeden z těchto snímků ještě neviděli, nevadí. Stačí stisknout tlačítko play.

V kategorii muzikálů jsou nejen příběhy pro dospělé, ale také animované hudební filmy pro děti. Nechybí Popelka, Encanto a samozřejmě i oba díly Frozen. A pokud toužíte po návratu do mládí, můžete si pustit Chicago, Moulin Rouge, West Side Story či Pomáda. Teď už jen stačí udělat si popcorn, dobré pití a pohodlně se usadit. Začínáme.

Hannah Montana: Film

Dobře si nasaďte kovbojský klobouk i boty. Je tu chytlavá, zábavná, bezstarostná a sladká podívaná s Miley Cyrus v hlavní roli. S filmem Hannah Montana: The Movie nemůžete udělat chybu. Když se Miley Stewart (Miley Cyrus) přistěhuje z Tennessee do Kalifornie, nikdo kromě její rodiny a přátel netuší, že je zároveň i velmi známou a populární zpěvačkou s blonďatou kšticí, která si říká Hannah Montana… Sledujte Hannah Montana: The Movie na Disney+.

Tick, Tick… Boom!

Film uznávaného skladatele, herce, producenta a režiséra Lin-Manuela Mirandy s Andrew Garfieldem a Alexandrou Shipp v hlavních rolích je založený na příběhu nadějného a ctižádostivého hudebního skladatele, který má třicítku na krku, řeší milostné vztahy, přátelství i strasti života umělce v New Yorku. Film je inspirovaný stejnojmenným muzikálem Jonathana Larsona. Vypráví o životě autora muzikálu Larsona a jeho přátel Rogera a Karessy. Sledujte Tik, Tik… Bum! na Netflixu.

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody

Herečka Naomi Ackie, která byla letos nominována na EE BAFTA Rising Star, je naprosto fascinující jako ikona Whitney Houston v životopisném filmu Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody, který mapuje její legendární cestu na výsluní – od objevení výkonným producentem Clive Davisem, až po největší vrchol její kariéry. Snímek samozřejmě doprovází skvělá hudba Whitney Houston. Sledujte Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody na Prime Video.

Hamilton

Jeden z nejoblíbenějších muzikálů na světě. Fanoušci Hamiltona byli bez sebe, když v roce 2020 vyšla filmová verze tohoto historického hudebního dramatu. V hlavních rolích se objevili Lin-Manuel Miranda, Ariana DeBose, Daveed Diggs a další. Cesta sirotka Alexandra Hamiltona, který přijíždí do New Yorku pracovat pro George Washingtona a stane se prvním ministrem financí USA chytla za srdce nejednoho diváka. Sledujte Hamiltona na Disney+.

Dear Evan Hansen…

Filmová adaptace muzikálu oceněného cenami Grammy. Evan Hansen (Ben Platt) je nešťastný, osamělý a neoblíbený středoškolák se zlomenou rukou, který bere nejrůznější léky na úzkost a jehož terapeut ho přiměl psát si tragicky optimistické dopisy začínající slovy: „Milý Evane Hansene.“ Jednoho dne si v záchvatu upřímnosti napíše dopis sám sobě v první osobě. Dopis mu ve škole ukradne problémový, naštvaný Connor, který Evana šikanuje, ale sám je možná spřízněnou nešťastnou duší. Když si Connor vezme život, dopis se u něj najde a jeho utrápení rodiče se mylně domnívají, že ho napsal on a že Evan byl jeho nejlepší kamarád. Evan se díky tomu stává slavnou celebritou… Sledujte Dear Evan Hansen na Prime Video.

Popelka

Milujeme vtělení Camily Cabello do ikonické titulní postavy Popelky. Tento snímek je moderním pojetím klasické pohádky a ukazuje, jak se hrdinka pokouší uskutečnit své sny navzdory snaze její nevlastní matky a sester ji omezovat. Poslechněte si spoustu kouzelných písní, ve kterých Camila spojila své síly s Idinou Menzel, filmovou hudbu nahrál orchestr pod vedením Johannese Vogela na Synchron Stage Vienna. Sledujte Popelku na Prime Video.

Aladin

Kdo by nemiloval Disneyho klasiku? Tato filmová adaptace filmu z roku 2019 určitě nezklame. Hlavní hrdina Menu Massoud se zamiluje do princezny Jasmine v podání Naomi Scott. Dvojice musí čelit mnoha překážkám, aby dosáhla šťastného konce. Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci. Sledujte Aladdin na Disney+

West Side Story

Opakujte po nás: „La, la, la, la, la, America!“ Je tu remake West Side Story Stevena Spielberga. Sledovat Rachel Zegler ve druhé filmové adaptaci stojí za to. West Side Story vypráví klasický příběh o vášnivé rivalitě dvou pouličních gangů a romantické lásce dvou mladých lidí v prostředí New York City z roku 1957. Sledujte West Side Story na Disney+.

Encanto

Animovaný muzikál, který přinesl neúprosně chytlavou melodii We Don’t Talk About Bruno. Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Ti žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. Sledujte Encanto na Disney+.

Elvis

Film Baze Luhrmanna Elvis o životě a hudbě Elvise Presleyho (Austin Butler) z pohledu jeho komplikovaného vztahu s tajemným manažerem, plukovníkem Tomem Parkerem (Tom Hanks). Příběh se zabývá složitou dynamikou mezi Presleym a Parkerem, která trvala více než 20 let, od Presleyho vzestupu ke slávě až po jeho neslavný konec. Ústřední postavou této cesty je jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších osob v Elvisově životě, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). Sledujte Elvise na Prime Video.

Frozen & Frozen 2

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami nejvyšších velehor světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem. A navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

Dobrodružství můžete čekat i v pokračování Frozen 2. Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně. Sledujte Frozen na Disney+.

Yesterday

Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje!

Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. Sledujte Yesterday na Prime Video.

Rocketman

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou spřízněnou duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez alkoholu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte. Sledujte Rocketman na Prime Video.

Bohemian Rhapsody

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Sledujte Bohemian Rhapsody na Disney+.

Mary Poppins se vrací

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně. Děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer) jsou už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters). Když ne náhle objeví opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep). Sledujte Mary Poppins Returns na Disney+.

Zrodila se hvězda

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. Sledujte A Star Is Born na Prime Video.

Mamma Mia 2

Ano, opravdu je to tady znovu. Ale tentokrát příběh sleduje mladou Meryl Streep v podání Lily James, když se setkává se svými třemi nápadníky. Amanda Seyfriend také pokračovala ve své roli Sophie, která se zaměřuje na otevření hotelu Bella Donna po smrti své matky. Dějový spoiler:znovu jde o písně skupiny Abba a zůstanou vám uvízlé v hlavě ještě dlouho. Náš osobní favorit? Andante. Sledujte Mamma Mia 2 na Prime Video.

Muzikál ze střední

Troy Bolton a Gabriella Montez se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí.

Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. Sledujte High School Musical na Disney+.

Moulin Rouge

Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidman). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? Sledujte Moulin Rouge! na Disney+.

Pomáda

Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům na celém světě. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede na střední školu Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásné léto.

Když se „letní milenci“ náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-John, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. Sledujte Pomádu na Netflixu.

Chicago

Dvě ženy v cele smrti, legendární soundtrack, hvězdné obsazení (Renee Zellweger, Catherine Zeta Jones a Richard Gere) neexistuje důvod proč si tento film z roku 2002 neužít. Vždyť byl nominován na 12 Oscarů…. Sledujte Chicago na NOW TV.

zdroj: Glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související