Recenze: Carrie konečně boduje v pokračování Sex ve městě … A jak to bylo dál

foto: HBO Max

Pokračování seriálu Sex ve městě s názvem A jak to bylo dál … je konečně tu. Oproti první sérii je druhá řada mnohem zábavnější a provokativnější. Například Miranda se tu mihne úplně nahá. Seriál běží od 22. června na HBO Max.

Když před dvěma lety uvedla stanice HBO Max pokračování seriálu Sex ve městě nazvané A jak to bylo dál…, mnozí příznivci milovnic módy a sexu z New Yorku zůstali velmi zklamaní. Jednou z hlavních výtek bylo, že nové osudy Carrie, Mirandy a Charlotty nejsou úplné kvůli absenci čtvrté z nerozlučného čtyřlístku. Postava Samanthy Jones ztvárněné herečkou Kim Cattrall skutečně v příběhu znatelně chybí. 

S příchodem druhé řady si ale tvůrci zřejmě nechali poradit. Vypadá to, že první dvě epizody z druhé řady And Just Like That…, které si na stravovací platformě HBO Maxe odbily svou premiéru ve čtvrtek 22. června, se zatím líbí. Nerozlučné přítelkyně hlásí skutečný návrat do seriálové formy. Carrie, Miranda a Charlotte se vrací ke svým starým módním trikům. A sexu. A objeví se i Samantha.

Sex ve městě a nová kapitola

Produkce HBO Max navazuje na ikonický seriál HBO vysílaný v letech 1998–2004. Nové pokračování s názvem A jak to bylo dál… opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis), tentokrát na jejich složité životní cestě žen po padesátce. Ve druhé řadě rozhodně čekejte romantiku, humor, staré známé tváře a hlavně úchvatné módní kousky. Ty totiž seriál podle knižní předlohy spisovatelky Candace Bushnell v minulosti tak proslavily, že bez nich by to už skutečně nešlo.

Svatební šaty, krize a velká věc

V první epizodě And Just Like That… další řady se dámy nejen zajímají o sex, ale také se připravují na Met Gala. Carrie má módní dilema a nakonec vyrazí ve svých svatebních šatech, které měla na sobě, když ji pan Božský (Chris Noth) utekl před oltářem v prvním filmu Sex ve městě.

V druhé řadě si Carrie také užívá neformálního čtvrtečního sexu se svým producentem podcastů Franklynem (Ivan Hernandez). Ale když se Franklyn pokusí posunout jejich vztah na další úroveň – Carrie couvne, přiznává, že není připravená na nic vážnějšího. A ve chvíli, kdy odmítne přečíst v podcastu reklamu na vaginální čípky, je pořad zrušený a Carrie je znovu bez chlapa i bez práce.V Los Angeles zase Miranda a Che Diaz (Sara Ramirez) naopak posouvají svůj vztah dál, ale také se to neobejde bez komplikací. I Charlotte to nemá jednoduché. V první epizodě je rozpolcená z toho, zda na Met Gala půjde s manželem (Evan Handler) nebo nejlepším přítelem Anthony (Mario Cantone). Ve druhém díle je zase rozlobená na dceru Lily, která prodala velkou část šatníku, včetně legendárních kousků, aby si mohla koupit elektrický klavír…

Sex ve městě … And Just Like That

Poslední řada legendárního seriálu není už tolik o sexu a niternosti kamarádek Carrie, Charlotte a Mirandy. Scénáristi dávají více prostoru dalším třem novým postavám: Dr. Nya Wallace (Karen Pittman), Lisa Todd Wexley (Nicole Ari Parker) a Seema Patel (Sarita Choudhury). Každá z nich v propojení z hlavními hrdinkami dostává možnost prožít si svůj vlastní příběh. Seriál se tím posouvá do dalších sfér, ale nemůžeme se zbavit pocitu, že jeho poetika, která z něj utvořila legendu, se tím hodně vytrácí.

Nya se vypořádá se svým manželem Andrem Rashadem (LeRoy McClain). Lisa prožívá strastiplný život po boku zlé tchýně (Pat Bowie), která hluboce věří v politiku respektu. Impulzivní Seema zase vyhodí jak svého kadeřníka, tak přítele Zeda. Alespoň k jednomu z nich se ale pokorně vrátí.Vrátí se i Samantha?

Přesto se skalní fanoušci ikonického Sexu ve městě mohou radovat. Druhá řada pokračování A jak to bylo dál… (And Just Like That) jim totiž připraví dojemný moment. V seriálu se totiž nečekaně objeví postava Samanthy Jones, kterou famózně ztvárnila herečka Kim Cattrall. Objeví se sice jen v jediné jediné scéně, ale i to je úspěch.

zdroj: Edition.cnn.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související