Nový dokument Co bolí, to přebolí je poctou Mekymu

Dokument mohou ve speciálním projektu podpořit i fanoušci.
foto: Universal Music

Právě před 20 lety vyšlo multiplatinové CD Modrý album Miro Žbirky. A k tomuto výročí mu tvůrci úspěšného filmu MEKY chystají novinku. 

Zlomová deska Modrý album vystřelila Mekyho do nového tisíciletí. V chystaném dokumentu Co bolí, to přebolí se fanoušci dozví i to, jak se dal znovu dohromady s Marikou Gombitovou a Kamilem Peterajem.

Filmová pocta i remaster

Režisérem se stejně jako u předchozího dokumentu Meky stane Šimon Šafránek, který má na svém kontě Českým lvem oceněný dokument King Skate. Pro všechny příznivce Mira Žbirky je mimo filmovou poctu desky, také plánované i vydání Modrýho alba remastrovaného v Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD digipacku s bonusy.   

foto: Universal Music 

Navíc díky platformě Donio.cz se může každý podílet na financování projektu, který má rovněž charitativní podtext. 20 % z vybrané částky totiž půjde na Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.  

Všechny vás zdravím a budu moc rád, když podpoříte zdravotníky a celý tento projekt. Modrý album vzniklo před dvaceti lety ve studiu SONO, strašně rychle to uteklo a já jsem rád, že těch dvacet let neuteklo zbytečně, protože toto album bude opět na světě,“ vzkazuje Miro Žbirka.  


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související