Nový dokument Co bolí, to přebolí je poctou Mekymu

Dokument mohou ve speciálním projektu podpořit i fanoušci.
foto: Universal Music

Právě před 20 lety vyšlo multiplatinové CD Modrý album Miro Žbirky. A k tomuto výročí mu tvůrci úspěšného filmu MEKY chystají novinku. 

Zlomová deska Modrý album vystřelila Mekyho do nového tisíciletí. V chystaném dokumentu Co bolí, to přebolí se fanoušci dozví i to, jak se dal znovu dohromady s Marikou Gombitovou a Kamilem Peterajem.

Filmová pocta i remaster

Režisérem se stejně jako u předchozího dokumentu Meky stane Šimon Šafránek, který má na svém kontě Českým lvem oceněný dokument King Skate. Pro všechny příznivce Mira Žbirky je mimo filmovou poctu desky, také plánované i vydání Modrýho alba remastrovaného v Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD digipacku s bonusy.   

foto: Universal Music 

Navíc díky platformě Donio.cz se může každý podílet na financování projektu, který má rovněž charitativní podtext. 20 % z vybrané částky totiž půjde na Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.  

Všechny vás zdravím a budu moc rád, když podpoříte zdravotníky a celý tento projekt. Modrý album vzniklo před dvaceti lety ve studiu SONO, strašně rychle to uteklo a já jsem rád, že těch dvacet let neuteklo zbytečně, protože toto album bude opět na světě,“ vzkazuje Miro Žbirka.  


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související