5 nejžárlivějších znamení zvěrokruhu. Nežijete s jedním z nich?

foto: Unsplash

Žárlivost je někdy zaměňována za lásku, ale kdo si tímhle peklem prošel, dobře ví, že žít s chorobným žárlivcem je k uzoufání. A stejně jako jiné povahové vlastnosti i žárlivost si zrovna nevybíráme, prostě nám ji osud nadělí. A některá znamení zvěrokruhu k ní mají rozhodně blíž. Kdo tedy patří k těm nejhorším, a s kým je to spíš na pohodu?

Býk (21.4. až 21.5.)

Býci jsou hodně majetničtí, na druhou stranu jsou laskavé a přátelské znamení zvěrokruhu. Za žárlivost se trochu stydí, ovšem nemohou si pomoci. Často ji nedávají najevo, narůstá v nich a až dojde k vrcholu bouchnou se stejnou silou jako erupce sopky. Jejich partneři tím bývají zcela zaskočeni, nechápou, co se děje a nerozumí tomu. Býk nesnese pocit, že je zanedbáván a odsouván na druhou kolej, to pak okamžitě žárlí a začíná pátrat po tom, zda má pravdu. Také neumí zapomenout, hořkost v sobě dlouho zpracovává, a když nevěru skutečně odhalí, odchází ze vztahu s hlavou vztyčenou. On je přeci ten morální vítěz a má na to plné právo. Rozhněvat si Býka není jen tak, takže to raději nedělejte.

Lev (23.7. až 22.8.)

Hrdé a majetnické znamení zvěrokruhu, to je Lev. Vládne mu Slunce a podle toho to také vypadá. Potřebuje být stále na výsluní, obdivovaný, velebený a hýčkaný. A pokud to nemá, chřadne. Na své partnery má poměrně vysoké nároky, potřebuje, aby ho milovali. Dělit se zásadně nehodlá. Proto bývají Lvi obvykle hodně žárliví, ale nejsou podezíraví. Jednají přímo, což očekávají i od ostatních. O nevěře začnou přemýšlet až ve chvíli, kdy pro ni mají objektivní důvod, nebo jsou s ní konfrontováni. Pak jednají hodně impulzivně a neodpouštějí.

Štír (24.10. až 22.11.)

Tohle vášnivé znamení zvěrokruhu je plné emocí a žárlivost k nim určitě patří. Štíři potřebují od svého partnera 100 % pozornost. A když ji nemají, jsou velmi podezíraví. Stále bývají ve střehu a zradu vlastně čekají, jen neví, z které strany přijde. Proto neváhají pátrat a zjišťovat. Klidně vám vlezou do telefonu nebo do kabelky, nevěří tomu, co říkáte, potřebují být neustále ujišťováni. Za vším je jejich nejistota, úplně tak moc si nevěří, a kvůli tomu nedůvěřují ani svým partnerům. Žít se štírem není snadné, na jednu stranu hlásá naprostou svobodu pro všechny, v hloubi duše je majetnický a potřebuje vědět o každém vašem kroku.

Beran (21.3. až 20.4.)

Berani jsou bojovníci, zuřivě hájí své zájmy, majetek i své srdce. Bojí se bolesti a zklamání, proto raději předpokládají, že jste horší, než je skutečnost. Loajalita je pro ně nesmírně důležitá a žádné ujištění dost velké. Svou lásku si chrání a každý náznak, že by o ni mohli přijít, berou nesmírně vážně. Jakmile cítí jen náznak, že byste mohli flirtovat s někým jiným, okamžitě vám řeknou, jak moc je to zraňuje a klidně se uchýlí i k citovému vydírání. Jakýkoli prostředek je pro ně dobrý, jen aby si vás udrželi.

Panna (23.8. až 22.9.)

S Pannami je to těžké. Své emoce skrývají hodně hluboko, často je nepřiznají ani sami sobě. Pozorují, analyzují, předpokládají a vizualizují si všechny možné scénáře. Dlouhé týdny vám nic neřeknou a pak najednou vypálí ostrý šíp, který jde přímo do rány. Oklamat Panny je skutečně těžké, jejich bystrému úsudku nic neujde, lháře odhalí na první dobrou, takže svést je na špatnou stopu je téměř nemožné. Nežárlí přímočaře, jen se udržují v pozornosti. Nikdy nic nezapomínají, takže pokud je podvedete, možná vám odpustí, ale připomenou vám to ještě po letech.

A co ostatní?

Nejméně žárlivé bývají Váhy a Střelci. Od ostatních očekávají vždy to lepší a nějak je ani nenapadne, že by jim mohl partner zahýbat. Nevěra je pro ně zklamáním, ale spíše osobním, než fatálním. Podobní uvažování lze vypozorovat i u Blíženců, kdy hodně záleží na intenzitě vztahu. Pokud se opravdu zamilují, žárlí. Ovšem za nic na svět to nepřiznají. Raději budou vždy předstírat, že jim na druhém zas tolik nezáleží. O něco žárlivější jsou Ryby, ale jako největší introverti ze všech znamení zvěrokruhu to také náležitě tutlají. Užírají se, ale navenek dělají jakoby nic.

Rak to má podobně, ale ten už pátrá po nevěře důsledněji, ptá se, kontroluje, podezírá. Málokdy jde do konfrontace. Raději vyčkává, co se z toho vyvrbí. Zato Vodnář neváhá při podezření ani minutu, na partnera vystartuje ihned a chce vědět, co je na tom pravdy. Sám má k nevěře sklony, takže předpokládá, že ten druhý také. Dokáže odpustit, pokud partnerství považuje za oboustranně výhodné. Nejméně žárlivým ze všech znamení zvěrokruhu je Kozoroh. Jeho věrná, klidná povaha nepřipouští zradu, věří vždy v lepší stránky svého partnera. Navíc láska je pro něj důležitá, přesto práce mnohdy důležitější, takže automaticky předpokládá, že mu partner bude věrný. On je přeci také takový, takže nevěru nikdy neočekává a je pro něj vždy velkým překvapením.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související