Horoskop na prosinec: Blíží se měsíc splněných přání

foto: Unsplash

Naděje. To je slovo, které se v následujících týdnech vkrade do myslí nás všech. Budeme na ni nejen myslet, ale zároveň nás prostoupí a my začneme znovu věřit a doufat. Po dlouhých měsících se probudíme s myšlenkou, že vše špatné má svůj konec. A chvíle, kdy se odrazíme ode dna, je tu. Prosinec většině z nás přinese nečekaně dobré zprávy. A nejen to. Ve hře je toho mnohem víc.

Poslední týdny je stále citatelnější celkové zklidnění, úbytek emocí a blížící se vykrystalizování osudových záležitostí. A dotkne se to všech aspektů našich životů, práce, vztahů i zdraví a celkové spokojenosti. Zejména zemská znamení (Býk, Kozoroh, Panna) a vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář) mohou čekat celkové zlepšení situace, které vyvrcholí kolem úplňku v Blížencích (8.12.). Ale ani ostatní nepřijdou zkrátka. Prosinec bude přát hlavně úředním záležitostem, ovšem i v osobní rovině lze čekat příznivé vyřešení sporů a šanci na diplomatické jednání. Využijte ji. Snadněji půjdou napravit i vztahové trable a raději si dejte dobrý pozor na to, co si přejete, protože se vám to velmi pravděpodobně opravdu brzy vyplní.

Astroložka a vědma Sandra Pavlů vyložila své oblíbené hvězdopravecké karty pro každé znamení zvěrokruhu zvlášť. Jejich předpověď není vždy jednoznačná, ale donutí vás přemýšlet a hledat nové cesty a zároveň upozorní na možná úskalí. Co tedy čeká jednotlivá znamení?

Střelec (23.11. až 21.12.)

Láska, která je pravděpodobně za dveřmi, vám připraví nejednu horkou chvilku, ale to jste si přáli, ne? Pokud jste zadaní, vaše vztahy zaplaví po delší době klid a pohoda. Zejména druhá polovina měsíce vypadá v tomto směru velmi nadějně, i spory v širší rodině se, zdá se, podaří zažehnat. Situace bude nejpříznivější kolem posledního novoluní tohoto roku, které připadá na 23. prosinec, takže svátky si užijete přesně tak, jak plánujete. Pozor si dejte na přeceňování vlastních sil, všechno nemusí být perfektní a trochu uberte ze svých nároků. Myslete více na sebe a bude vám výrazně lépe.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Hodně pracujete a je nejvyšší čas dopřát si relax, opravdu ho potřebujete. Ve vztahu k ostatním zkuste projevit více velkorysosti a nadhledu, ta netrpělivost, kteří vás poslední dobou dohání, by mohla být zdrojem zbytečných konfliktů. Už jen ten pocit, že to jste schopni udělat, za to stojí. Nezadaným letošní prosincový úplněk s velkou pravděpodobností přivede do života někoho nového a mohlo by to být i hodně silné. Jen se neupínejte pouze na jednu možnost, ve hře jich tu je víc a až čas ukáže, která je ta pravá. Vaše kariéra momentálně trochu stagnuje, ale to berte jako dar a možnost si odpočinout. A hlídejte si své zdraví, dostatečný spánek a pohyb v přírodě pro vás budou lékem na všechny bolístky.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Starost o někoho blízkého vám bere či vezme hodně sil, ale mírný optimismus je určitě na místě. Zkuste se nad problémy trochu povznést, máte tendenci si vše moc brát. A aniž si to uvědomujete, pak vás to vnitřně užírá. Máte-li nějaké tajné přání, přichází ideální čas na jeho splnění. Pokud se vám naskytne příležitost na změnu zaměstnání, využijte ji. Je tu velká šance, že si polepšíte, a i nový kolektiv bude přátelštější. Pozor si tento prosinec dejte na flirty všeho druhu. Případná nevěra by vám přinesla víc problémů než radosti.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Letošní prosinec by pro vás mohl být v mnohém přelomový, ale bude to vyžadovat z vaší strany trochu snahy. Zkuste být na sebe hodnější, dopřát si už dlouho vytouženou věc a celkově se o sebe více starat. Zasloužíte si to! Rozmazlovat se není hřích ale povinnost. Zklidnění situace nastane především ohledně studia či zaměstnání, tam je šance na úspěch, povýšení nebo více peněz. Přijde nečekaně, ale o to příjemnější bude. Mile vás překvapí, jak je vlastně jednoduché navázat nové kontakty a udržet si přátelské vztahy, ve hře by mohlo být i nové milostné vzplanutí, ale jen pokud si ho skutečně přejete.

Beran (21.3. až 20.4.)

Nic se nejí tak horké, jak to vypadá. Pro druhé byste se rozdali, ale myslíte také na sebe? Je v pořádku pomáhat ostatním, ale nesmí to být na úkor vás. Co se týče vztahů, zachovejte chladnou hlavu, ono to přijde. Udobříte se, ale pokud potkáte někoho nového, je tu šance, že by z toho mohla být opravdu velká láska, která vydrží. Nebo se alespoň pobavíte jako už dlouho ne. Pozor si dejte na pomluvy, krouží kolem vás jako jestřáb připravený urvat svou kořist. Pokud ale zachováte chladnou hlavu, vyjdete z toho s čistým štítem a na letošní prosinec budete vzpomínat jen v dobrém.

Býk (21.4. až 21.5.)

Štěstí vám tento prosinec bude přát, vaše vrozená cílevědomost vás povede správným směrem. Pozorní buďte ale ohledně financí, není ta správná doba lehkomyslně utrácet, ale spíše šetřit. Každé vydání tedy raději několikrát zvažte, v následujících týdnech si za to budete blahořečit. Rovněž vztahy v rodině se zlepší. Stačí si jen přiznat, že na nedorozuměních máte i svůj podíl, a pak se vše jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší. S láskou je to u vás jako na houpačce, ale zrovna v těchto týdnech se budete vznášet. A když to nebudete přehánět, zůstanete s hlavou vztyčenou a v oblacích.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Už dlouho vám z hlavy nejde jedna věc. Ta myšlenka vás pronásleduje, a pokud k sobě budete naprosto upřímní, konečně si přiznáte i proč. Jsou věci, kterým neunikneme, boj s větrnými mlýny je v takovou chvíli úplně zbytečný. Co se místo vzpouzení se osudu raději podvolit a nechat vše plynout jako lístek na hladině? Uleví se vám tak, až vás to samotné zaskočí. Ale věřte, že některé věci je prostě potřeba přijmout a přestat s nevyhnutelností osudu bojovat. Odměnou vám budou příjemně strávené chvíle ve dvou. A pocit klidu a štěstí, který se dostaví vzápětí a zcela vás zaplaví. A jestli se přidá i láska? To už je jen na vás. Dvířka jsou každopádně otevřená.

Rak (22.6. až 22.7.)

Prosinec si pro vás připravil jedno velké překvapení, s největší pravděpodobností půjde o setkání, o kterém jste si mysleli, že už nikdy nenastane. Některé věci nás v životě zkrátka doženou a je jen na nás, jak se k nim postavíme. Ale nebojte, bude to dobré. Podvolte se situaci, zajděte si na svařák, projděte se po vánočních trzích a uvidíte, že se vám v hlavě rozjasní a velmi rychle přijdete na to, jak se zachovat. Nečekaná situace ale může nastat i v zaměstnání, tam už to tak příjemné být nemusí, ale vy si své obhájíte a do nové roku vykročíte s hlavou vztyčenou.

Lev (23.7. až 22.8.)

Hlavou proti zdi určitě nechoďte, na místě je velká dávka diplomacie a raději tichého oťukávání situace. To platí především v práci. Ve vzduchu je i nějaký flirt, pozor na vánoční večírky, zábrany tají tak rychle, jako první vločky, ale vážně to chcete udělat? Partner už je nějaký čas z vašeho chování trochu rozhozený, i když to nedává najevo, a kdo ví, kde je hranice jeho trpělivosti. Příznivá situace ovšem nastává pro nezadané, tady jsou možnosti více než otevřené a mohlo by dojít i na osudová setkání, z kterých se vám podlomí kolena. Nebo i staronové lásky, které se k vám přiženou zcela nečekaně. Dáte jim šanci?

Panna (23.8. až 22.9.)

Láska. Ta jediná dává vašemu životu smysl, ostatní pro vás nikdy není tak důležité. Máte to nesmírné štěstí, že vás ozařuje půvab, který druzí vnímají jako dar a jsou rádi ve vaší blízkosti. Uplynulé měsíce vám ale daly v otázce citů trochu zabrat. Právem si říkáte, že je to tak trochu vaše chyba, ale už si to nevyčítejte, člověk by měl žít tak, jak dokáže. A měnit se od základů ani není možné. Osud je navíc milostivý a to dlouhé strádání vám vynahradí. Letošní prosinec si pro vás nachystal spoustu hezkého, užijete si sblížení, po kterém jste tak dlouho toužili, jiskření i spříznění. Berte to jako požehnání, které si plným právem zasloužíte.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Nadcházející úplněk v Blížencích přeje vyřizování úředních záležitostí i dohánění restů, což právě pro vás je jako stvořené. Potřebujete dohnat mnoho věcí, ale zase se nesnažte jít na doraz, zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Ohledně vztahů se u vás situace už zklidnila, nebo velmi brzy zklidní. Važte si toho a zbytečně neriskujte. Spaluje vás touha po někom, koho nemůžete mít a je už nejvyšší čas si to přiznat a přijmout to. Zkuste se na to podívat z toho lepšího úhlu. Díky tomu, že si uděláte v citech pořádek, se vám uvolní ruce a vy budete mít čas na ostatní, dosud zanedbávané záležitosti. Tak se toho nebojte a jděte do toho.

Štír (24.10. až 22.11.)

Rozlítaní, roztěkaní a silně nesoustředění. Přesně v takovém rozpoložení vás zastihne začátek adventu. Až do Vánoc vás budou pronásledovat nesplněné sliby. Lehkomyslnost sice není vaše typická vlastnost, ale nahromadilo se to a je třeba se k tomu postavit čelem. Je jen na vás, zda se to pokusíte vyřešit, nebo se raději rovnou omluvte. Toho špatného jste si vybrali už dost, a teď přichází mnohem příznivější období, pokud si to ale sami nepokazíte. I láska se tu objevuje, ale záleží hodně na vás, zda dokážete učinit první krok. Jestliže ano, je tu velká šance na utužení stávající vztahů či navázání úplně nových. Plných naděje.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související