Trendy účesy na léto: Nejvíc frčí prosvětlení a zvlnění

foto: Netflix

Pokud s příchodem léta uvažujete o změně účesu, dobře děláte. Blížící se prázdniny volají po svobodě a uvolnění, což platí i pro vlasy. Dopřejte jim prosvětlení a zvlnění. Odmění vás. Omládnete a váš look získá švih a svěžest.

Než se ale pro jakoukoli změnu rozhodnete, je třeba vzít v potaz jednu důležitou věc. „Při výběru letního účesu všem klientům doporučuji zvážit nejen tvar obličeje a vhodnou barvu, ale především texturu a kvalitu vlasů, a to jak reagují na vlhkost a vyšší teploty vzduchu,“ vysvětluje Alex Brown, kadeřník celebrit z Chicaga.  „Vlasy, které jsou v létě náchylné ke krepatění potřebují střih, který jim dopřeje volnost. Nemá smysl je každý den pracně narovnávat,“ vysvětluje. „A naopak ti, kdo mají jemné vlasy, zjistí, že mistrně vybraný sestupný střih vnese do jejich stávajícího vzhledu nový život,“ dodává zkušený kadeřník.

Světlo a vlny

Při výběru letního účesu je sázkou na jistotu prosvětlení. Zvolit můžete přirozený melír tón v tónu, výraznější zesvětlení metodou balayage nebo ombré, ale v zásadě jde pořád o totéž, dostat do vlasů světlo – od kořínků, od dvou třetin délek, nebo kolem tváře. To je mimochodem ten nejlepší způsob, jak si opticky ubrat pět až deset let. Prosvětlením nikdy nic nezkazíte, pokud je ovšem provedené správně. Jak upozorňuje londýnská vlasová stylistka Joana Neves, důležité je zvážit, jak vaše vlasy zareagují. Pozor si je třeba dát na nažloutlé nebo našedlé tóny světlejších pramenů. Pokud se prosvětlení úplně nepovede, měl by kadeřník vše napravit vhodným přelivem. Výsledná barva by měla ladit s tónem vaší pleti a celkově vás zjemnit. Ostré kontrasty léta vždy přidávají.

Dovolená pro vlasy

„Léto je obdobím svěžesti, mládí a hravosti. Je to ten nejlepší čas k experimentům s novým vzhledem,“ říká kadeřnice celebrit Justine Marjan, mezi jejíž klienty patří i Khloe Kardashian. Základem je ale vždy správná péče. Kvůli slunečnímu záření dochází k vysoušení vlasů, proto je důležité jim dodat vlhkost. Vsaďte na pečující olejíčky a jednou týdně dopřejte vlasům vyživující masku, která jim dodá hloubkovou hydrataci. Skvělé jsou i domácí masky, nebo jen nahřátý olivový či jojobový olej. Správně ošetřené vlasy můžete v létě nechávat jen tak volně proschnout, zejména pokud se vám přirozeně vlní. Nejnovější trend, který ovládl i módní přehlídky jsou něžné vlny zhruba od poloviny délek. To znamená, že vlasy od kořínků zhruba k uším jsou ponechány hladké a v délkách se přirozené vlní.A co my kudrnaté?

I pro přirozeně zvlněné vlasy platí při péči důležitá pravidla. Po umytí z vlasů jemně ručníkem vymačkejte co nejvíce vody. Hezky se načechrají a působí pak vzdušněji. Jestliže máte vlasy hodně vlnité, nerozčesávejte je. Jen do nich naneste trochu hydratačního kondicionéru (například Goldwell Dualsenses Curls nebo Caviar Smoothing Anti-Frizz Conditioner od Alterny) a nechte je volně na vzduchu uschnout. Při výběru stylingového spreje si dejte pozor, ne zdaleka všechny jsou pro vlnité vlasy ideální. Obecně platí, že kudrny dobře fixuje sůl, jen si vzpomeňte, že u moře máte vlasy vždy více lesklé a pevnější. Takže když vsadíte na slané spreje, určitě neuděláte chybu. Vhodné jsou i ty na bázi oleje, ty ale raději je stříkejte jen ke konečkům, nebo maximálně do poloviny délek.

zdroj: www.thezoereport.com, www.express.co.uk, www.elle.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související