Královská rodina chce mír s Meghan za každou cenu

foto: Netflix

Známý anglický magazín, zaměřující se především na dění kolem britské královské rodiny, Royal Watcher kritizuje palác za to, že zatajuje průběh vyšetřování kolem údajné šikany Meghan Markle vůči zaměstnancům. Podle nich chce královna „klid a mír za každou cenu“.

Jen krátce poté, co byl zveřejněný rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan s Oprah Winfrey, se tiskem začaly šířit naprosto odlišné zvěsti o tom, co se za zdmi Buckinghamského paláce opravdu dělo. Šikanovaná totiž neměla být Meghan, ale naopak měla to být práva ona, kdo šikanoval zaměstnance paláce. Nejeden pracovník ve službách královské rodiny dal prý právě z tohoto důvodu výpověď.

Je Meghan vinná?

Poté, co byla Meghan Markle obviněna z nevhodného chování k zaměstnancům v paláci, začalo vyšetřování. Bohužel se však jeho výsledky nikdy nemají objevit na veřejnosti. O tomto rozhodnutí mluví expert na královskou rodinu Richar Kay jako o úmyslném kroku paláce. Důvodem má být především ochrana citlivých údajů všech zúčastněných, ale spekuluje se o zcela jiných příčinách.

Vyšetřování z ponižování a šikany zaměstnanců mělo probíhat od loňského roku. Oznámení o zatajení výsledků přišlo ve stejný den, kdy britská královská rodina zveřejnila své výdaje. Lidé na sociálních sítích to považují za záměrné odvedení pozornosti.

A utrácí se dál

„To, že se tak usilovně snaží ututlat vyšetřování, jasně vypovídá, že žádné vyšetřování neproběhlo, nebo že na Meghan nic nenašli,“ napsal na Twitteru jeden z kritiků královské rodiny. A co se týče zveřejněných výdajů, tak ty jsou vskutku nemalé. Zatímco si většina Britů i celého světa musí utahovat opasky, za loňský rok královská rodina utratila víc než v roce předchozím, a to v přepočtu téměř tři miliardy korun.

Sama Meghan Markle veškerá odvinění odmítá a považuje je za smyšlená. V celosvětově ostře sledovaném rozhovoru s Oprah Winfrey, který byl odvysílán v březnu 2021, prohlásila, že obětí šikany byla naopak ona sama. V paláci se prý měla údajně řešit barva pleti jejich budoucích dětí. Snahy o usmíření tu od té doby navzdory vyšetřování určitě jsou. Meghan i Harry se zúčastnili letošního královnina jubilea a spekulace tisku, kdo první podá ruku ke smíření, od té doby neberou konce.

Zatím se zdá, že smířlivější ke shodě jsou Harry s Meghan, zatímco následník trůnu princ William s manželkou Kate prý mají zlobivého bratra a jeho excentrické manželky už dost. A nemohou jim zapomenout, jak celou rodinu zostudili. Jak do celého příběhu zapadá obvinění Meghan ze šikany zaměstnanců, se můžeme jen dohadovat.

„Hlavně vše potichu ututlat a to patnáct měsíců poté, co se celá záležitost ohledně šikany dostala na veřejnost. Nyní je ale všem jasné, že tato obvinění jsou zcela lichá,“ napsal magazín Daily Mail. Meghanino „ponižující“ chování vůči zaměstnancům bylo podle listu vyšetřeno, ovšem bez toho, aniž by se veřejnost dozvěděla jeho výsledek. „Jde o klasický příklad toho, jak se může jakýkoli problém velmi rychle a potichu zamést pod koberec,“ stojí v komentáři.

Podle pobočníka paláce byly nyní zavedeny zcela nové předpisy. Zaměstnanci a členové královské rodiny budou mít odteď přesně specifikované zásady a postupy, jak se mají mezi sebou chovat. Tak uvidíme, co z těchto nových pravidel nakonec vzejde.

zdroj: royalwatcherblog.com, www.ok-magazin.de, www.dailymail.co.uk, www. hellomagazine.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související