Jogurtové lívanečky: Snídaně šampiónů!

foto: Unsplash

Milujete líná sobotní rána? Jak by ne! Jen si tak lenošit, povídat si a něco moc dobrého smlsnout. Ovšem, chtělo by to nějakou rychlovku, která nedá moc práce… Jogurtové lívanečky jsou přesně ten recept, který hledáte.

Jogurtové lívanečky jsou tak snadné, že je zvládne i dítě. A hlavně děsně dobré! Jen si je upečte a dáte mi za pravdu. Ozdoba je na vás. Já je miluju s čerstvým ovocem a kopcem poctivého jogurtu navrch, ale u dětí samozřejmě vedou s nutelou, nejlépe domácí. Recept na ni najdete zde. Báječné jsou ale i s domácí marmeládou, nejlépe borůvkovou. A pokud neholdujete sladkých chutím, doporučuju na ně pokrájet avokádo, osolit, zakapat citronem a nahoru umístit jedno zastřené nebo naměkko uvařené vejce. Dobrota největší!

Na jogurtové lívanečky potřebujete

  • 300 g hladké mouky 
  • 1 kelímek (200 ml) bílého smetanového jogurtu (nejlépe řeckého nebo selského)
  • cca 280 ml smetany nebo mléka 
  • 1/2 prášku do pečiva
  • sůl

Postup:

Všechny suroviny jednoduše vymíchejte metlou na hustší těsto, nechte ho zhruba 20 minut odstát a pak v lívanečníku hned smažte. Pokud ovšem zatoužíte připravit pravý americký brunch, usmažte je trochu větší na menší pánvi a pak je naskládejte na sebe. Jednotlivé vrstvy promazávejte nutelou, arašídovým máslem nebo jahodovou marmeládou, na vrch patří ovoce a kopec poctivé šlehačky nebo zakysané smetany. Mňam!


Jako od babičky: sváteční nadýchané lívance s ovocem

Nadýchané lívance
Foto: PxHere

Fit snídaně, po které nepřiberete? Ideálně s vejci. V jakékoli podobě…

foto: Unsplash

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související