Péče o vlasy. Jak je mít krásné nejen v létě

foto: Unsplash

Trápí vás, že jsou vaše vlasy zplihlé, mastné nebo suché? Nevíte si rady, jak se o ně starat, aby byly zdravé a vypadaly jako od kadeřníka? Můžete to zvládnout i doma a nepotřebujete k tomu produkty za tisíce.

Léto je čas plný slunce a koupání, což je skvělé pro naši duši, ale už ne tak dobré pro naše vlasy. UV záření v kombinaci s vysokými teplotami, slanou či chlorovanou vodou s nimi dokážou provést nepěkné věci. My máme několik pravidel, aby vlasy zářily i přes léto.

Kartáč na vlasy

Nejdůležitější ze všeho je správné česání a péče o vlasy. Zacuchání a uzlíčky vedou k polámání během samotného mytí. Výběr správného kartáče či hřebenu patří k zásadám správné péče. S klasickým hřebenem si vystačíte, když máte krátké vlasy. V případě hustých a dlouhých vlasů dejte přednost kartáčům s přírodními štětinami. Kdo má tendenci zacuchání, ten by si měl pořídit vodičku na lepší pročesání vlasů.

Pokožka hlavy

Možná je to pro vás zcela nová informace, ale zdraví vlasů začíná u pokožky. Existuje mnoho přípravků, které právě pečují o maximální očistu pokožky hlavy. Tím nejzákladnějším je vlasový peeling, který pokožku nejen vyčistí, ale také prokrví. Naneste na vlasy, vmasírujete do pokožky a následně hlavu spláchněte vodou.

Vězte, že jak jednou tento produkt vyzkoušíte, zamilujete si moment, kdy se pokožka po peelingu opláchne a doslova nadechne. Pokožka hlavy pak nejen voní esenciálními oleji, je hladká a především okamžitě ucítíte úlevou a příjemnou relaxaci. Dále jsou na řadě speciální vlasová tonika a vody. Největším hitem je péče proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu. Masáží přímo na kořínky vlasů nechte chvíli působit, poté smyjte.


Hit jara: Vlasy nezkracujte, ale navlňte. Disco kudrny jak z osmdesátek jsou zpět


Mytí vlasů

Vodu při mytí volte vždy vlažnou, protože horká dráždí pokožku a poškozuje vlasy, studená je zase nedostatečně opláchne. Vhodný šampon by vám měl doporučit váš kadeřník. Při mytí šampon masírujte od kořínků ke konečkům, nechte chvílí působit, poté důkladně opláchněte tak, aby byly namočené po celé délce.

Pro dosažení pocitu skutečně čistých a lehkých vlasů celý postup opakujte ještě jednou. Nyní jsou vaše vlasy připraveny na další péči. Odborníci doporučují si mít vlasy jednou maximálně dvakrát týdně. Příliš časté mytí totiž může vlasům škodit. V případě, že hodně sportujete či mytí vlasů skutečně vyžaduje častější péči, používejte jemný šampon pro každodenní mytí.

Výživa vlasů

Dále je důležité používání speciální péče, která vlasy hydratuje a chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Balzám či kondicionér vám pomůže vlasy snadno rozčesat. Alespoň jednou měsíčně je dobré ho nahradit hloubkově vyživující maskou. Olejíčky, krémy nebo spreje jsou pro vaše vlasy vhodné především v letních a zimních obdobích. Všechny tyto produkty vždy nanášejte do konečků.

Konečná péče

Lehce vlhké vlasy dosušte pomocí kvalitního fénu. Než vezmete používat žehličku či fén, naneste po celé délce vlasů krém nebo sprej na ochranu vlasů před teplem. Tím se zabrání jejich poškození během tepelné úpravy. Pokud chcete dosáhnout výsledku jako od kadeřníka, použijte kulatý kartáč a jednotlivé prameny pročesávejte směrem od kořínků ke konečkům.

Pro oslnivý lesk použijte na posledních pár minut studený vzduch. Nakonec pro dokonalý styling použijte lak či olej dolaďte tak neposlušné kadeře do ideálního účesu.

zdroj: Dyson.cz, Notino.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související