Tip na výlet: Zimní jezera v Tyrolsku

foto: Werner Fill

Tyrolsko je bohaté nejen na hory, ale také na jezera, rybníky a tůně. Napříč zemí je jich více než 600, velkých i malých, vhodných ke koupání i horských, obklopených impozantními horskými štíty.

Mnozí nevědí, že Tyrolsko stojí za to navštívit nejen v létě, ale i v zimě. Tehdy totiž, zasazená do zasněžené krajiny, ukazují svou obzvlášť idylickou tvář. S nepřeberným množstvím možností pro nezapomenutelné chvíle ve vodě, na vodě i kolem ní.

foto: Ramon Haindl (3), Werner Fill (1), Marco Felgenhauer (6), Timo Borkowski (1), Dominik Somweber (4), Johannes Geyer (2)

Turistika k Möserer See • Region Seefeld – Tyrolská náhorní plošina

Tyrolsko a její chráněnou krajinnou oblast Wildmoos v regionu Seefeld charakterizuje nedotčená příroda a jedinečné horské panorama. Zimní túra k jezeru Möserer See vede krásnou, klidnou krajinou a nabízí řadu příležitostí k fotografování. Zamrzlou vodní hladinu lemují zasněžené stromy, a když napadne čerstvý sníh, lze jen tušit, že se pod sněhovou pokrývkou skrývá jezero.

Přímo na břehu této přírodní idyly se nachází rustikální restaurace Möserer Seestub’n s útulnou sluneční terasou. Na trase se vyplatí zastávka v Lottenseehütte. Pro hosty zde denně pečou domácí koláče a každou sobotu se podává Kiachl, speciální tyrolská pochoutka.

Tip redakce: Na celý okruh v oblasti Wildmoos je dobré vyhradit si přibližně tři hodiny chůze. Pro koho je to příliš, může část trasy absolvovat wildmooským autobusem nebo koňským povozem. Další zimní pěší túry kolem tyrolských jezer nebo k nim najdete na Tirol – winterwandern.Bruslení na Piburger See • Ötztal

V mrazivých dnech se hned osm tyrolských jezer promění v pohádkově romantická kluziště. Nikde totiž není krásnější bruslit než na přírodním kluzišti pod širým nebem, s chladným zimním vzduchem ve tváři a výhledem na okolní hory. Jedním z těchto míst je idylické jezero Piburger See v přední části Ötztalu. Nachází se uprostřed nedotčeného lesa a bruslaři si zde přijdou na své na dva kilometry dlouhém a osm metrů širokém kluzišti. V restauraci u jezera se dají vypůjčit brusle a také vybavení na curling. A to není všechno: pohyb na zamrzlé vodní ploše si mohou zdarma užít nejen bruslaři, ale i milovníci procházek, Piburger See je totiž přístupné i pro pěší.

Tip redakce: Hned u břehu se nachází Restaurant am Piburger See a Gasthaus Seehäusl, kde se můžete ohřát a dopřát si nějakou dobrotu. Více nápadů na bruslení na tyrolských jezerech najdete na Tirol – eislaufen.

Běh na lyžích u Vilsalpsee • Tannheimer Tal

Výjimečná přírodní kulisa přes zasněžené louky a lesy až k idylicky položenému jezeru Vilsalpsee v údolí Tannheimer Tal činí z okružní běžkařské trasy Vilsalpsee zimní atrakci pro všechny milovníky běžeckého lyžování. Trasa dlouhá 13 kilometrů začíná v Tannheimu, vede přírodní rezervací Vilsalpsee a je upravena pro bruslení i klasický styl. Až dorazíte do cíle, stojí za to odepnout běžky a pokochat se jedinečnou zimní scenérií tohoto malebného jezera.

Tip redakce: Přímo na břehu se nachází Gasthaus Vilsalpsee a Café Bistro Haubentaucher, které zvou k zastavení a odpočinku, než se vydáte zpět do údolí po svažující se stopě do výchozího bodu v Tannheimu. Další tipy na běžkařské tratě k tyrolským jezerům nebo podél nich najdete Tirol – langlaufen.

Potápění pod ledem na Urisee • Region přírodního parku Reutte

Jezero Urisee v regionu přírodního parku Reutte je jedním z nejkrásnějších jezer v Außerfernu a zve vás na nefalšované zimní dobrodružství: potápění pod ledem. Potápěči zde mohou v jedinečné zimní kulise tyrolských hor nasbírat vzrušující dojmy a skvělé zážitky. Ponořit se pod led v jezeře o rozloze 5,7 hektaru a hloubce až 38 metrů bude pro milovníky potápění pravděpodobně jedním z nejnezapomenutelnějších prázdninových zážitků.

Tip redakce: Pod profesionálním vedením zkušených průvodců budete při tomto unikátním zážitku nejen vzdorovat výzvám přírody, ale zároveň posunete i své vlastní hranice. Termíny, ceny a další informace o potápění pod ledem v Urisee si můžete vyžádat přímo u poskytovatele Tauchbasis Urisee: www.instagram.com/tauchbasisurisee.

Ledové koupání v Hechtsee • Kufsteinerland

Koupání v ledovém jezeře při teplotě vody kolem bodu mrazu? Na odvážlivce čeká tato chladivá aktivita například v Hechtsee. Největší jezero v Kufsteinerlandu se pyšní idylickou polohou uprostřed Brandenberských Alp a zejména v zimě je skutečným tajným tipem. Kromě zasněžené krajiny, která promění každou zimní procházku v magickou záležitost, zde pravidelně narazíte na otužilce, kteří se do jezera noří po celý rok.

Tip redakce: Podél břehu se nacházejí vyhrazená místa ke koupání ve sněhu a ledu a přímo na břehu je Seearena Hechtsee, kde se po ledové koupeli můžete zahřát horkým nápojem. Další informace o jezeru Hechtsee najdete na Kufstein.com.

zdroj: Kufstein.com, Tirol.at

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář