Začíná se lyžovat. V Itálii otevírají první střediska

foto Manuel Righi

Také už se nemůžete dočkat, až se začne lyžovat a vy se pustíte bílou stopou ze svahu dolů? U nás si na sněhovou nadílku asi ještě chvíli počkáme, ale v Itálii už to jde! Některá střediska jsou už v provozu a další se kvapem přidávají.

Skvělá zpráva pro všechny natěšené lyžaře a snowboardisty, už se konečně jezdí! Samozřejmě zatím jen v těch nejvyšších polohách Alp či Dolomit, ale sníh už je.

Sníh padá a první střediska se otevírají. Vyrazit můžete už tento víkend například do Madonny di Campiglio nebo na ledovec Presena.

Kde už se začalo lyžovat?

Jako první se od soboty 18. listopadu rozjedou vleky v lyžařských oblastech Madonna di Campiglio a Passo Tonale, kterým svědčí vyšší nadmořská výška. A kde nedávná sněhová nadílka přála urychlení otevření ski areálů a dovolila všem natěšeným milovníkům lyžování užít si první sjezdy sezóny.

Od soboty 18. listopadu budou v Madonně di Campiglio zpřístupněny tratě v horní části Grostè, nejvýše položené v lyžařské oblasti. V Passo Tonale se lyžuje v nejvýše položené části lyžařské oblasti Tonale-Pontedilegno, tedy v ledovcové pánvi Presena.

A pokud počasí zůstane lyžařům nakloněné, tzv. teploty dovolí umělé zasněžování nebo dokonce napadne i čerstvý sníh, budou postupně otevírány další střediska. Od soboty 25. listopadu by se tak mělo zažít lyžovat ve ski areálu Paganella a lyžařské středisko Latemar na straně Pampeago.

Od 2. prosince pak Folgarida Marilleva, Pinzolo, Peio, Monte Bondone, Folgaria, Alpe Cermis, Alpe Lusia a Passo San Pellegrino. A na tradiční víkend Neposkvrněného početí se od 5. prosince přidají Val di Fassa, San Martino di Castrozza a Lavarone.

Italové se těší na další dobrou sezonu

Loňskou zimu považují provozovatelé italských lyžařských areálů za úspěšnou. Jen do Trentina dorazilo 7 milionů návštěvníků a všichni doufají, že letos to bude minimálně stejné množství dychtivých lyžařů. Čeká tu na ně až 800 km sjezdovek, rozdělených především mezi dvě velké oblasti, Dolomiti Superski s 350 km a Skirama Dolomiti-Adamello Brenta s téměř 400 km, obsluhované 227 rychlými a pohodlnými vleky.

Kolik budou stát skipasy?

Ceny skipasů mají oproti loňsku vzrůst zhruba o 20 %, ale dobrou zprávou je, že pokud si je objednáte online, dostanete 20% slevu. Přímo na pokladnách budou skipasy všude dražší. Ale jak už je v Itálii zvykem, mnoho poskytovatelů ubytování či přímo cestovních kanceláří nabízí k ubytování skipas zdarma. Takže se vyplatí si nabídky dobře prohlédnout a srovnat. První lyžování vyjde vždy výhodněji, navíc mnoho středisek připravuje pro své návštěvníky během prvních dnů otevření areálů i pestrý doprovodný program.

Například ve Val di Fiemme se můžete ve dnech 11. 12. – 13. 12. 2023 těšit na již tradiční akci Ski Opening. Kromě zimních radovánek se tu dočkáte i koncertu zpěvačky Lenny se skupinou, welcome drinku, testování lyží Rossignol, Dynastar, Armada a snowboardů Nitro, tomboly a slalomové závodu o hodnotné ceny s hvězdami z týmu Československého lva.

Zdroj: www.visittrentino.info, nevdama.cz

Trentinská jezera nadchnou svou tichou krásou

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář