Kde se ještě lyžuje? V Jižním Tyrolsku pojednou vleky až do konce dubna

foto: Klaus Huber

Jaro kvapem klepe na dveře, ale pokud milujete lyžování a nechcete se se zimou ještě rozloučit, zamiřte na sever Itálie. Stále skvěle upravené skiareály v Jižním Tyrolsku prodlužují jarní provoz a nabízejí i výhodné slevy.

Zima, alespoň v podobě lyžařských radovánek ještě zdaleka nekončí, přestože na českých horách už se prakticky lyžovat nedá. Skiareály v Jižním Tyrolsku, nejsevernější italské provincii, jsou na tom ale o poznání lépe. Nejen, že dodrží plánované termíny provozu, ale dokonce je i prodlužují. Lyžovat se tu tak bude až do Velikonoc a někde až do konce dubna.

Dole jaro, nahoře krásně upravené svahy

V údolích sice už přebírá vládu jaro a sluneční paprsky i ve vyšších pasážích přes den vyženou hodnotu teploměrů hodně vysoko, sněhová nadílka nedávných dní a perfektní úprava sjezdovek však dovolí užívat si zde ještě velmi dobrou jarní lyžovačku. 

„S teplým počasím nic nenaděláte. Ale každou noc poctivě upravujeme všechny sjezdovky a jakmile je to možné, dosněžujeme. To se daří téměř každou noc. Povětšinou dopoledne pak zůstanou výborné podmínky pro lyžování. Ale nebojte, nepoužíváme žádnou chemii, je to jen voda, která se vrátí zpátky do přírody. Tak to platí v celé Itálii,“ říká Marco Pappalardo, marketinkový ředitel Dolomiti Superski, největší sítě lanovek a vleků na světě. „Zimní sezona nám běží velice dobře. V polovině března jsme zaznamenali až pětiprocentní nárůst využití vleků a lanovek oproti loňskému roku,“ dodává.

Kde se ještě lyžuje?

Až do Velikonočního pondělí 1. dubna se bude podle původního plánu jezdit v Carezze v Eggentalu, na Plose u Brixenu, na Rosskopfu ve Sterzingu, v areálu Meran 2000, dále pak v menších střediscích v Reisenwaldu, Watles a Trafoi, kde žije legendární slalomář Gustavo Thöni. Schwemmalm bude jezdit ještě o den déle.

Až do soboty 6. dubna se pokračuje v Haideralmu/Schönebenu na břehu Reschensee s ikonickým potopeným kostelem. O den později v neděli 7. dubna vytrvají lanovky v provozu v Alta Badia, Obereggenu, Val Gardeně a Seiser Almu, 3 Cime Dolomites, Klausbergu a Speikbodenu v Ahrntalu, na Gitschberg-Jochtal, v Ladurns, malebném Pfelders a na ledovci ve Schalstalu.

Čechy nejoblíbenější Kronplatz plánuje provoz až do 14. dubna, i když ne v kompletním počtu lanovek a sjezdovek – tady podrobněji sledujte aktuální situaci na webu a sociálních sítích. V těchto dnech se ale připravuje stále kompletní porce 121 km sjezdovek, uzavřena je pouze U-rampa ve snowparku. Nejdéle se chystají vydržet v nejvýše položeném jihotyrolském skiareálu v Suldenu pod Ortlerem, a to až do 1. května. 

Ceny jarního lyžování jsou se slevou

Skipasy teď nakoupíte za výhodnější ceny. Například Dolomiti Superski, kam patří i ty největší jihotyrolské areály, nabízí akce Dolomiti Springdays skipas na sedm dní za cenu 6denního (od 16. 3. do 1. 4.), nebo skipas na čtyři dny za cenu 3denního (od 2. do 14. 4.). V celém Skiworldu Ahrntal jezdí děti do 8 let s rodiči zdarma a od 2. 4. stojí denní skipas 56 eur/dospělý. A třeba v Suldenu se posledních deset dní sezony bude jezdit za 42,50 Eur pro dospělého.

Lyžování vám zpestří řada doprovodných akcí, ať už kulinářských, nebo ochutnávek vín v podobě wine safari či hudebních festivalů, často už pod otevřeným nebem. Na 3 Cime si můžete pronajmout kabinku lanovky na Helmjet k soukromé večeři, na mnoha místech pokračují procházky s průvodci na sněžnicích, nebo i třeba s lamami v Lutagu. Zdroj: www.suedtirol

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář