Móda z festivalu: Závěr filmové přehlídky se nesl v duchu elegance a kreativity

foto: KVIFF

Někdo má štěstí, že si oblékne prakticky cokoli a vypadá skvěle, někdo musí sáhnout po stylistovi, který mu poradí, co vhodného obléknout, aby byl mezi dalším kráskami či krasavicemi nepřehlédnutelný. Ale ani to nebývá záruka úspěchu. Jak se to letos podařilo slavným na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, to posuďte sami.

Které slavné osobnosti se ukázaly na červeném koberci při zakončovacím ceremoniálu? A hlavně v čem? Bylo příjemným překvapením, že převážná většina žen zvolila místo odhalování, které se jinak neslo zahájením i průběhem celého festivalu, noblesní kreativitu. Navíc do Varů na festival přijelo více osobností, než lascivních modelek, za což tleskáme organizátorům, protože tak by to mělo také na filmovém festivalu být.

Jako první přijel sám prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou Andreou, kteří byli jako vždy velmi elegantní. V těsném závěsu dorazil i moderátor večera Marek Eben, dále pak výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha s manželkou Darinou a nechyběl i umělecký ředitel festivalu Karel Och s partnerkou Kateřinou.

Z hereček se po červeném koberci prošla stále půvabná a jako vždy elegantní Jana Švandová v doprovodu manžela Pavla Satorie a svého vnuka. Velkým překvapením byla přítomnost Veroniky Žilkové a její dcery Korduly Stropnické. Veronika oblékla stříbrné šaty Phillip Plein, její dcera pak šaty značky Elisabetta Franchi s hlubokým výstřihem. Oběma s výběrem pomáhal stylista Filip Vaněk, který snad nikdy nešlápne špatně. Návrhářku Hermine Khalaf Pogosyan zvolila na poslední večer herečka Sara Sandeva, která si od ní vybrala zlatý model s odhaleným ramenem a vysokým rozparkem.

Přehlídka hvězd

Na závěrečném večeru nemohla chybět ani Martha Issová s manželem, režisérem Davidem Ondříčkem. Před hotel Thermal také dorazila herečka Ester Geislerová s partnerem Martinem Hronským ve zlaté róbě značky Leeda, kterou doplnila výraznou zlatou květinovou tiárou od Zuzany Otáhalíkové. A moc jí to slušelo. Jako každý rok, i letos nemohla chybět herečka a blízká kamarádka ředitele festivalu Jiřího Bartošky, Zuzana Stivínová, které dělal garde její manžel Lukáš Čermák. Ta zvolila róbu od návrhářky Zuzany Kubíčkové z rudého sametu s krásnými šperky od Cartiera. Herečka Kristýna Leichtová zase vsadila na šaty z druhé ruky, které na jednu stranu bílou barvu zvýrazňovaly její křivky, na druhou stranu černé pruhy lehce zeštíhleli. 

Ovšem i mužům to slušelo. Za vzor elegána byl herec Benicio Del Toro, který obdržel cenu prezidenta festivalu, dalším byl Bolek Polívka v doprovodu manželky Marcely a dětmi. „Trošku mám trému, protože vystoupit před tolika lidmi v roli laureáta není snadné. Jsem šťastný a dojatý,“ přiznal těsně před začátkem ceremoniálu. A tou třetí největší hvězdou, která během festivalu oslavila i své narozeniny, nebyl nikdo jiný než slavný kapitán z Pirátů z Karibiku Hector Barbossa, oscarový herec Geoffrey Rush, který si převzal cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Povedlo se to

Nejkrásnější sportovní hvězdou červeného koberce se stala tenistka Petra Kvitová, kterou doprovodil partner, trenér Jiří Vaněk. Festival byl první velkou společenskou akcí, kde se spolu ukázali na veřejnosti. Tenistka v bílých šatech od návrhářky Beaty Rajské doplněné šperky Alo Diamonds a malým psaníčkem vypadala jako nevěsta. Ze sportovců se na závěrečném ceremoniálu ukázal i MMA zápasník Jiří Procházka, basketbalista Tomáš Satoranský s manželkou Annou. Velkým překvapením byla účast jednoho z nejlepších golfistů světa Roryho Sabbatini s manželkou.

Modelka Daniela Peštová dorazila na ukončení festivalu se svým mužem, muzikantem Pavlem Haberou poprvé. Každý rok se účastní zahájení, ale pracovní povinnosti jim to tentokrát neumožnily. O to víc si to prý užili.

Prezident festivalu Jiří Bartoška prozradil, že už chystají další ročník. „Letos to byl úspěšný ročník. Atmosféra byla vynikající, filmy skvělé a ve finále nám i počasí vyšlo. Mám pocit, že jsme spokojeni. A už připravujeme 57. ročník, jednáme s partnery a sponzory,“ řekl v úplném závěru festivalu.

zdroj: KVIFF

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související