Stylistka radí: Jak se sbalit na dovolenou

foto: Unsplash

Prázdniny jsou v plném proudu a kdo vyráží na dovolenou, určitě často narazí na problém, jak se na ni správně zabalit. Vězte ale, že balení nemusí být zas taková věda. Díky pár jednoduchým tipům, které pro nás připravila stylistka Barbora Havlíková se v klidu a bez problémů zabalíte i do příručního zavazadla. 

Dobrý kufr je základ 

Nejdůležitější věc je, mít do čeho balit! Pokud cestujete letecky, nejlepší varianta je kufr na kolečkách. Při přesunech na letiště i přímo v něm vám bude dělat pohodlný doprovod bez těžkého zvedání a přenášení. „Pokud cestujete nalehko a jen s příručním kufrem, vždy si ověřte, jaké rozměry musí příruční zavazadlo splňovat. Stačí si pak už vybrat jen design a barvu a první krok ke klidné dovolené máte splněný,“ říká stylistka Barbora Havlíková, která si nejvíce potrpí na skřepinové kufry s pevnou stěnou.

„Skvěle vám ochrání křehké věci, a navíc tyto kufry bývají na čtyřech kolečkách, takže se daleko pohodlněji přepravují. Některé mají i „tajný“ zip, kterým si můžete zvětšovat objem kufru, což dámy jistě ocení,“ doplňuje stylistka. 

kredit: Barbora Havlíková pro OC Metropole Zličín / Kabinový kufr Wittchen, Sandálky na podpatku Humanic, Dámské tenisky Nike, Kabelka Baťa, Sluneční brýle Fielmann, Plážová osuška H&M

Nepodceňujte plánování, vsaďte na kombinovatelnost 

Projděte si plán vaší dovolené a přemýšlejte nad tím, jaké outfity se vám budou hodit na jaké příležitosti. Je to mnohem praktičtější přístup než do kufru bez velkého přemýšlení házet kousky, které se budou „určitě hodit“. Vybírejte takové, které můžete používat celou dobu jen s minimálními obměnami. Pokud se chystáte do resortu, zkontrolujte si, zda není potřeba dodržovat dresscode. Podle toho nezapomeňte přibalit adekvátně dlouhé šaty a sukně. Pokud plánujete nosit krom plážové obuvi také podpatky, zabalte si jen jedny univerzální, které se hodí ke všem vašim outfitům. 

Nejúspornější balení je to zarolované 

„Pokud potřebujete ušetřit místo a snížit váhu zavazadla, vezměte si těžké a objemné oblečení na sebe. To platí i u bot. Skladné sandály dejte do kufru a do letadla obujte tenisky. Narozdíl od oblečení, ale boty nerolujte! To platí dvojnásob u kabelek. Ty je naopak potřeba vycpat, aby se nemačkaly,“ říká stylistka.

Doplňky dělají divy 

Kromě oblečení nezapomeňte ani na doplňky, ty totiž dotvoří váš outfit. Pro ušetření místa vybírejte neutrální kabelky, které jednoduše sladíte se zbytkem oblečení. Jako základ by vám měla stačit jedna větší plážová taška, kterou můžete využít i při cestě letadlem. Tu doplňte menší elegantní kabelkou, kterou využijete navečer do restaurace, baru nebo na procházku po městě. Pokud jsou vaše outfity plné barev, pro kabelku zvolte jemnější odstíny béžové. Pokud naopak tíhnete k neutrálním barvám oblečení a chcete celkový look něčím osvěžit, skvěle vám poslouží kabelka ve výrazných barvách. Co si do takové kabelky určitě nezapomeňte přibalit jsou sluneční brýle, které jsou na letní dovolené ten největší must have! 


Léto 2023: Trendy, které si zamilujete. V kurzu je ležérnost, lesk a doteky slunce


Praktická osuška slouží i jako deka 

Pokud si s sebou vezete plážovou osušku, raději než těžký froté ručník, zvolte jemnou bavlněnou látku zvanou hammam, která se používala již v dávných tureckých lázních. Perfektně vám poslouží na pláži, ale dá se využít i jako pikniková deka. Při chladných večerech se navíc hodí jako přehoz přes ramena,“ dodává Havlíková.

Čas na neobvyklé kousky je právě teď

Máte ve skříni kousek, který ještě neviděl světlo světa a schováváte si ho na „lepší příležitost“? Teď je na něj čas. Nikdy nevíte, kdy v dálných krajinách přijde nečekaná pozvánka na party nebo speciální večeři. Bylo by škoda, kdyby vám ty pravé šaty visely tisíce kilometrů daleko ve skříni.

zdroj: OC Metropole Zličín

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související