Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Nenechte si ujít online přehlídku Jakuba Polanky.
foto: MBPFW.cz

Začíná týden přehlídek a prezentací toho nejlepšího, co česká a slovenská módní scéna nabízí. Původní koncept opening night se zahajovací fashion show Jakuba Polanky v srdci Stromovky nahradila online premiéra jeho nové kolekce Before Sunrise. Živě ji můžete sledovat na YouTube MBPFW, a to v pátek 30. dubna od 19:00.

Online ze Stromovky

Kolekce Jakuba Polanky je plná proměn, symbolizuje ženu a její sílu i odvahu růst a rozvíjet se. Těšit se můžete na variabilitu modelů, nekompromisní křehkost, mnohostrannost, optimismus a naději.

Prostor online přehlídce poskytla zrekonstruovaná budova Šlechtovy restaurace v Královské oboře Stromovka. Režisérem online přenosu je uznávaný Marek Jarkovský, který ve spolupráci s magazínem Harper’s Bazaar vytvořil již první digitální módní přehlídku Jakuba Polanky.

Další novinkou Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku je nový partner. Od letošního ročníku se jím stává renomovaný tým profesionálních kadeřníků Toni&Guy pod vedením Anny Plačkové. Sestavený tým kadeřníků absolvoval akademii v Londýně, pravidelně se účastní londýnského Fashion weeku, editorialů pro fashion magazíny a vlasového stylingu řady módních přehlídek. „Velmi se těšíme na spolupráci s jednotlivými českými a slovenskými návrháři a na jejich aktuální kolekce FW21,“ uvedla Anna Plačková.


Jakub Polanka

Jednoho z nejznámějších českých návrhářů lze přiblížit několika větami: absolvent pražské UMPRUM a pařížského Institut Français de la Mode. Bývalá posila týmu designérského studia Philippa Starcka. Finalista Mango Fashion Awards a prezentující stylista na Festivalu v Hyères. Designér roku na Czech Grand Design a laureát ocenění Huberta de Givenchy. Nejlepší návrhář podle Elle Style Awards a jeden z nejnadějnějších talentů mladé generace podle Vogue Italia.

Více o českém návrhářovi se dočtete ZDE


Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.


foto: MBPFW.cz

Mercedes-Benz ve prospěch módy

Za posledních 26 let se Mercedes-Benz ujal celosvětově role klíčového partnera a titulárního sponzora vybraných módních událostí. Značka se v současné době účastní více než 80 mezinárodních módních platforem ve více než 40 zemích, včetně týdnů módy Mercedes-Benz v Sydney, Mexico City, Londýně, Madridu, Tbilisi a Berlíně či uznávaného Mezinárodního festivalu módy a fotografie v Hyères. Mercedes-Benz podporuje vybrané módní akce po celém světě a během dvou desetiletí si podporou rodícího se návrhářského talentu vytvořil obdivuhodnou reputaci. Díky této podpoře mělo více než 90 aspirujících designérů šanci předvést svou tvorbu na 30 platformách po celém světě včetně Milána, Londýna, Prahy, Istanbulu a Berlína.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související