Kabelky 2022: Od romantických košíčků, přes logo styl až po extravaganci

foto: Unsplash

Pokud jste se jako důslední pozorovatelé trendů naučili, že neexistuje žádný univerzální přístup k hledání nové kabelky, tak jste tady správně. Trendy léta 2022 totiž neznají hranic opravdu v ničem. Není to jen o našem vkusu, ale především odvaze být jiná.

„Léto je čas na experimentování se zábavnými barvami a hravými tvary,“ říká Taylor Tomasi Hill, kreativní a módní ředitel AI Shopping Platform, The Yes. Jeho kreativní přístup k doplňkům je vyhlášený po celém světě. Dokáže ženy přesvědčit, že i modrá nebo háčkovaná kabelka, je skvělá a rozhodně ji potřebujete. Takže pokud zrovna přemýšlíte, čím tohle léto zpestřit svůj outfit, vězte, že nabídka je asi nejpestřejší, co pamatujeme. Letošní výběr jde přes výrazné etno styly až po odvážné party kabelky či zemité a romantické košíčky. Potřebujete víc inspirace? Tady je!

Logo styl

Ať už dáváte přednost jakékoli značce, kabelka s logem je sázkou na jistotu. Většina módních domů na ni letos sází. A zatímco odolnost, dlouhá životnost a všestrannost jsou důležitými vlastnostmi těchto značkových kabelek, razí také heslo, že i trocha zábavy na kabelce neuškodí. Hledejte ty, na kterých obohacuje všednost černé kůže, doplněk v podobě řetízku, výšivky či potisku.

foto: Burberry (1), Blumarine (1), Givenchy (1)

Slámové romantické pytlíky

Sláma je typickým materiálem letních tašek a tuto sezónu bude výběr těchto kabelek mnohem větší než kdy jindy. Jsou oblíbené už léta pro jejich romantický look a všestrannost. Letos jsou ale nejvíc v kurzu menší a ještě menší, žádné nákupní košíky na pláž. Nosí se především k byznys či společenským outfitům, protože tak krásně vynikne kontrast jejich frivolnosti se seriózní linií šatů. Svěží, sexy a nápadité. Tenhle trend vážně milujeme!

foto: Michael Kors (1), Sacai (1), Staud (1)

Tvar půlměsíce

Půlměsícové tvary kabelek z našich středoškolských let jsou zase zpět. I když se může zdát, že je to styl spíš pro mladší ročníky, Hill říká, že moderní doba toleruje opravdu vše. Letí zářivé odstíny a materiály se spoustou textury, jako je máslově měkká kůže, díky čemuž jsou kabelky neuvěřitelně elegantní. Jejich tvar je navíc také praktický. Kabelky se nosí v ruce i přes rameno a na ozdobných detailech se také nešetří. Rozmanitost je zkrátka v kurzu, nudná střízlivost je zapomenuta.

foto: Gucci (1), JW Anderson (1), Dior (1)

Korálky, kam se jen podíváš

Letní styly korálkových tašek si nemusíte brát pouze na večer do víru velkoměstě. Díky prodlouženým popruhům, tvaru sáčku a různých materiálům si podobnou kabelku můžete vzít doslova kdekoli a kdykoli. „Korálková taška dodá vašemu vzhledu punc luxusu,“ říká Hill. Pokud jste tedy maximalistka, budete se s tímto trendem cítit skutečně jako doma.

foto: Armani (1), Paco Rabanne (1), Chanel (1)

Tkané tašky

Tuto sezónu očekávejte i tkané látky na oversize či crossbody kabelkách. Vše bude ovšem sofistikovanější než v minulých sezónách. Chybět nebudou barvy, výrazné zdobené sponami a přezky. Zajímavým prvkem na tomto doplňku budou i vnější praktické kapsy, kam si můžete schovat oblíbenou rtěnku, parfém či mobilní telefon… Tleskáme!

foto: Acne Studio (1), Bottega Veneta (1), Chloe (1)

Zábavné a přitom praktické

Kabelky záměrně navržené tak, aby pojaly jen to nejnutnější.. Přesto vypadají naprosto fantasticky. Zábavné taštičky na drobnosti jsou nezbytným doplňkem letních party looků, ale pokud se dříve tvrdilo, že si musíte vybrat, zda zvolit extravagantní šaty či doplňky, letos to neplatí. Heslem je odvázanost, tak jak to na svých přehlídkách předvedl tradiční zastánci stylu Chanel nebo Dior. Čím nápaditější a okázalejší tím lépe.

foto: Alexander McQueen (1), Dior (1), Chanel (1)

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související