Ten nejlepší outfit na aprílové počasí

foto: Oficiální materiály prodejce Erika Fashion

Duben umí být skutečně nevyzpytatelný a správně se obléct na aprílové počasí se podobá alchymii. My vám přinášíme kousky, které by vám rozhodně neměly teď na jaře ve skříni chybět.

Když se řekne aprílové počasí, asi každý ví, co to znamená. Velká proměnlivost, střídání oblačnosti i teplot. Často během dne dochází i vícekrát k razantní změně počasí… Co si obout a obléct? Do jarního nečasu je ideální vyrazit s nepromokavými gumáky a voděodolnými či větru vzdornými svršky. Díky nim budete i při celodenním pobíhání v dešti pořád v suchu.

Stylová za každého počasí

Mít ve skříni patery džínsy, pár mikin, sukně či šaty, tak to je celkem automatické. Ale neměly by vám tam určitě chybět ani kousky, jako je bunda, nebo kabát z odolného materiálu s kapucí, který vás ochrání před deštěm i větrem. Návrháři a výrobci myslí i na praktické městské modely i sportovní kousky vhodné na výlet do přírody, ve kterých budete vždy stylové.

foto: Oficiální materiály prodejce Cellbes (3), Deichmann (5) a F&F (2)

Nebojte se barev

Barvy, barvy, barvičky. Letos vládnou především krémové a béžové odstíny, na své si přijdou i milovnice výrazných sytých barev, jako je modrá, červená, žlutá či zelená. Takže i když venku budou lítat hromy a blesky, vy budete nepřehlédnutelná. Ovšem nebojte se, styl oblečení do deště je spíše městský, než ryze sportovní. V aktuálních kolekcích je na výběr celá řada modelů, které jsou velmi stylové a obléknout je můžete prakticky kdykoli.

Khaki parka Bella s kapucí a stahováním v pase, Erika Fashion, 2 050 Kč, Větruodolná žlutá bunda, Cellbes, 1 999 Kč, Back to Black Art Camo Poncho, Rainkiss, 1 975 Kč / foto: Oficiální materiály prodejce Cellbes (1), Erika Fashion (1), Rainkiss (1)

Proměnlivější než jindy

A kde se vlastně bere aprílové počasí? Po zimě k nám často proniká poměrně studený vzduch, ale zároveň už má slunce dost velkou sílu na to, aby vyhřálo povrch země. Dochází tak k velkým rozdílům v teplotách mezi přízemní a výškovou vrstvou vzduchu, což podporuje vznik kupovité oblačnosti i přeháněk. K tomu obecně cirkulace v atmosféře je stále ještě poměrně živá, takže se mohou rychle střídat vpády studených a teplých vzduchových hmot.

Na jaře bývají i velké rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí. Pokud tedy plánujeme nějakou událost závislou na počasí na jaro, je právě toto období největší „sázkou do loterie“ z celého roku. Týká se to nejen samotného apríla, ale i okolních měsíců, tedy března a května. Takže myslete na to, že vhodné oblečení do nepříliš předvídatelného počasí, je nedílnou součástí našeho šatníku. A nějaký ten stylový kousek si letos určitě pořiďte.

zdroj: MeteocentrumLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související