Elton John v říjnu vydá nové album

foto: Bontonland

Britská legenda popové scény Elton John (74) příští měsíc vydá album The Lockdown Sessions, které vzniklo během nejtvrdších opatření kvůli pandemii.

Album, které obsahuje 16 skladeb, včetně deseti nových písní se objeví na pultech obchodů 22. října. A rozhodně je na co se těšit, jelikož k jeho vzniku si Elton John přizval řadu slavných kolegů a umělců. Objeví se tu zpěvačka Dua Lipa, hudební skupina Gorillaz, rapper Lil Nas X, zpěvačky Miley Cyrus, Nicki Minaj, Stevie Nicks i hudebník Stevie Wonder.

„Poslední věcí, kterou bych čekal během lockdownu, bylo, že natočím nové album. Ale jak postupovala opatření proti pandemii, rodily se jednorázové projekty,“ vysvětloval hudebník. „Některé nahrávací relace se musely konat na dálku, přes Zoom, což jsem samozřejmě nikdy dřív nedělal,“ poznamenal interpret takových hitů jako je například Your Song či Candle in the Wind.

Další nahrávání se zase odehrávalo za přísných pravidel, takže umělce oddělovaly skleněné panely. „Ale všechny kousky byly opravdu zajímavé a různorodé. Byly to úplně jiné věci, než kterými jsem známý. Donutilo mě to vyjít z mé komfortní zóny na zcela nové území,“ popsal.

Zpěvák navíc chystá na příští rok koncerty v Evropě i v Americe. V roce 2018 musel přerušit své rozlučkové turné „Farewell Yellow Brick Road“. Kvůli pandemii zrušil na 300 vystoupení, které měly proběhnout během tří let po celém světě. Na turné tak znovu vyrazí v květnu 2022 ve Frankfurtu. O šest měsíců později skončí v Los Angeles.

Nová deska nevyjde jen klasicky. Fanoušci si budou moci Eltona Johna poslechnout nejen na CD, ale i na vinylu a třech různě barevných kazetách. Na oficiálním shopu bude k mání i podložka na gramofon, rouška nebo stylový hrneček.

Sir Elton Hercules John, se narodil 25. března 1947 v Londýně jako Reginald Kenneth Dwight. Oba jeho rodiče byli muzikálně nadaní. On sám začal ve třech letech hrát na klavír. V jedenácti pak získal stipendium na Royal Academy of Music. Vystupovat začal už v 15 letech, v roce 1964 založil s přáteli kapelu Bluesology. Poté si změnil jméno na Elton John. Prvního místa v americkém žebříčku se dočkal s hitem Rocket Man, který se objevil na album Honky Château.


Panenka Barbie jako Elton John. Nechybí vám do sbírky?

Elton John
foto: Mattel

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související