Krásná do léta! 5 kroků, které hravě stihnete

Plavková sezona se kvapem blíží
foto: Unsplash

Blíží se to! Léto je za rohem a být a cítit se krásná i na pláži chce každá z nás. Zázraky na počkání sice slíbit nemůžeme, přesto existuje pár osvědčených rad, které vám k tomu dopomůžou.

Co musíte udělat, aby vám to v létě v plavkách slušelo a cítila jste se skvěle? Ne, o hubnutí mluvit nebudeme. Pro pocit, že se hrdě můžete vystavit slunečním paprskům a užít si léto, stačí, když si věnujete trochu zvýšené péče.

Hladká pleť

Zbavit se všech nechtěných chloupků natrvalo? Jde to. Jednou z nejúčinnějších metod je laserová depilace, s tou je ovšem nejlepší začít v zimních měsících. Přesto se můžete objednat i teď. Výsledky sice nebudou okamžité, většinou je třeba absolvovat minimálně 6-8 sezení v rozmezí cca 4 týdnů, ale začít můžete. Další možností je koupit si domů přístroj na bázi IPL světla. Pro oblast bikin či podpaží je skvělý, chloupky jsou postupně slabší a opravdu mizí. Objednat se můžete i na depilaci voskem. Je velmi efektivní a před dovolenou ideální. Jen je třeba poté o pokožku správně pečovat, aby vám chloupky nezarůstaly. A pak je tu samozřejmě depilace voskem, která má svá pro i proti. Pleť je po ní opravdu nádherné hladká, ale přiznejme si, bolí to. Další nevýhodou je, že musíte nechat chloupky dorůst aspoň na 5-7 mm, což ne každému vyhovuje.

Plošší křivky

Během pandemie jsme hřešili všichni a je to znát. Pokud potřebujete zeštíhlet na problematických partiích, řešením je krátkodobý detoxikační program. Zhruba na dva týdny z jídelníčku úplně vynechte vše z mouky a nejezte nic, v čem je rafinovaný cukr. Soustřeďte se na pestrý jídelníček, plný kvalitních bílkovin, zeleniny, luštěnin a v malém množství i ořechů. Poměr bílkovin a sacharidů by měl být 70:30. Hlad zahánějte syrovou zeleninou, nebo tepelně upravenou ve formě polévek. Do nich přidejte vždy pár kapek kvalitního oleje. Úplně vynechte alkohol a pijte hodně vody. Jako snídaně jsou vhodná různá smoothie, která vás dobře zasytí. Funguje to, jen se poté nesmíte znovu vrátit ke starým návykům. Trocha disciplíny je zkrátka nutná. Za dva týdny takto můžete ztratit přibližně 3 až 5 kil, a pokud přidáte pravidelný pohyb, bude to přinejmenším opticky i víc.

Začněte s jógou

Lepší cvičení na zpevnění celého těla nenajdete. Důležitá je pravidelnost, ale uvidíte, že vám i po pár lekcích bude mnohem lépe na těle i na duši. Přestanou vám bolet záda, budete pružnější a jako bonus budete vypadat i mladší. Zeštíhlení se dostaví jako bonus.Bronzová pleť

Zapomeňte na solárka, každý dermatolog vám potvrdí, že si jen zbytečně zahráváte se zdravím své kůže. Mnohem lepší cesta k hezky bronzovému tónu pokožky jsou samoopalovací přípravky. Na trhu jich existuje celá řada, v poslední době se jejich nabídka opravdu rozšířila – pěny, mléka, gely, oleje… Některé už i hezky voní a najdou se také zcela přírodní či veganské varianty. Pokud se chcete vyhnout bronzovým flekům, doporučujeme vsadit na kapky, které jen přidáte do svého oblíbeného krému či oleje. Efekt je přirozenější, jen je třeba aplikaci po pár dnech zopakovat.

Mani-pedi

Hezké a upravené ruce i nohy jsou v létě nezbytnost. Takže se obratem objednejte na profesionální ošetření. Doma si pak pravidelně provádějte peeling, po kterém musí vždy následovat zábal hydratačním krémem. Použijte nějaký obyčejný, klidně i běžnou mast z lékárny, skvěle hydratuje. Výraznější barevný lak je pak třešničkou na dortu.

Zdroj: www.theguardian.com, stylecaster.com, vkool.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související