Triky s make-upem, které vám uberou až deset let

foto: Unsplash

Šťavnaté rty, zářivá pleť, výrazné oči… To jsou hlavní známky mládí, na které se musíte při líčení zaměřit. Když se naučíte pár správných triků s make-upem, uberete si hned několik let a budete působit výrazně mladším dojmem.

Zkušení vizážisté dobře vědí, co léta přidává. A naopak, díky kterým postupům při líčení můžete působit výrazně mladším dojmem. A na ty je třeba se zaměřit.

Zářivá a hladká pleť

Pokud se o svou pleť dobře nepostaráte, žádná sebedokonalejší líčidla vás nezachrání. Každodenní správná péče je tedy alfou a omegou. Každý večer se důkladně odličte, ideálně přípravkem na olejové bázi, pak čisticí pěnou nebo emulzí a následně micelární vodou. Úplný závěr odlíčení by měl vždy patřit vodě, která zneutralizuje veškerou nanesenou chemii a vyrovná pH pokožky. A pak už to znáte, sérum, oční krém, noční krém. Ale pokud máte pleť sušší a hodně citlivou, klidně zvolte přírodní olej – arganový, moringový, mandlový. A ráno vše znovu. A denní krém by měl vždy obsahovat UV filtr. Oblíbené BB či CC krémy s UV filtrem nestačí, použít je třeba i denní krém, který pleť před slunečním zářením chrání.Decentní make-up

Jak stárneme, mění se i naše hladiny hormonů a pokožka se stává sušší. Což vede mnohé k myšlence sáhnout po krémovějším make-upu. To ale není správné. „Hustší a krémovější podkladové krémy jsou obvykle vyráběny tak, aby poskytovaly plnější krytí, což znamená, že obsahují více pigmentu,“ vysvětluje vizážistka Jessie Powers. “ A pigment je v podstatě prášek, který se pak usazuje v drobných linkách a vráskách, čím je ještě zdůrazní. Mnohem lepší je tedy používat lehké zabarvené hydratační krémy s rozjasňujícím efektem, nebo make-up smíchat 1:1 s denním krémem, což zaručí mnohem přirozenější výsledek. A zásadně se vyhýbejte pudru, ten přidává léta naprosto spolehlivě.

Trik s korektorem

„Pokud potřebujete zakrýt tmavé kruhy pod očima, vklepejte korektor vždy jen od vnitřního koutku očí do poloviny spodního víčka, ne dál,“ radí make-up artistka Sandy Linter. „Jen tak nepřitáhnete pozornost ke svým vráskám.“ A k líčení nepoužívejte černou tužku, mnohem vhodnější je šedá nebo hnědá, působí jemněji. Při líčení očí volte stíny tón v tónu s odstínem vaší oční duhovky, opticky tak oči zvětšíte. Pokud sáhnete po kontrastní barvě, měla by být matná. Oční linku nanášejte kajálovou tužkou lehce mezi kořínky řas. Tím vyvoláte dojem, že jich máte dvojnásobek.

Jak na šťavnaté rty?

Pokud si rty necháte upravit od plastického chirurga výplněmi, je to vždy poznat a působí to uměle. Raději vsaďte na pravidelný peeling rtů a dostatečnou výživu.

A pokud jste slyšely názor, že zatímco v mládí si máme užívat lesků na rty a s přibývajícími léty přesedlat na sytější, matné rtěnky, klidně na to zapomeňte. Vizážisté s tímto zastaralým názorem nesouhlasí. Symetrické a plné rty jsou symbolem mládí a lesk jejich plnost jen zdůrazní. Matná barva právě naopak. Pokud tedy máte spíše užší rty, což se věkem zhoršuje, raději se soustřeďte na barevné balzámy v přirozené barvě vašich rtů. A třpytu se nebojte, je jen ku prospěchu a činí vás mladší.

Zdroj: www.goodhousekeeping.com, www. elle.com, www. glamour.com, www.townandcountrymag.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související